Musk oznámil, že muž s čipem Neuralink napsal první příspěvek na X pomocí myšlenek

Pacient Nolan Arbaugh s mozkovým implantátem od neurotechnologické společnosti Neuralink Ilona Muska napsal svůj první příspěvek na X (dříve Twitter) pomocí myšlenek. Oznámil to Musk na stránkách X.

»První příspěvek, který byl kdy vytvořen pouhou myšlenkou, pomocí implantátu společnosti Neuralink Telepathy,« doprovodil Musk komentář k přeposlání příspěvku.

»Twitter mě zakázal, protože si myslel, že jsem bot, ale X a Ilon Musk mě obnovili, protože jím skutečně jsem,« stálo v Arbaughově příspěvku.

Devětadvacetiletý Nolan Arbaugh uvedl, že zhruba před osmi lety ochrnul při nehodě, kvůli níž necítil nic pod rameny. Nyní muž dokáže myšlenkami pohybovat kurzorem po šachovnici na obrazovce svého notebooku a přeskupovat figurky. Podle Arba hraje počítačové hry s přestávkami na dobíjení přístroje.

Na konci ledna Musk oznámil, že 28. ledna se podařilo implantovat implantát Neuralink do lidského mozku. Podle něj vypadá výkon zařízení slibně.

Startup Neuralink založil Musk v červenci 2016 a vyvíjí čipy, které lze v budoucnu implantovat do lidského mozku. Podnikatel věří, že takováto neuronová rozhraní umožní lidem stát se kyborgy schopnými vzdorovat umělé inteligenci a také pomohou lidem naučit se přímo ovládat počítač pomocí síly myšlenek. Dne 25. května 2023 společnost oznámila, že obdržela od Úřadu pro potraviny a léčiva amerického ministerstva zdravotnictví a sociálních věcí povolení k provádění klinických zkoušek na lidech.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy