Největší vysokohorská větrná farma na světě zahájila provoz v Si-cangu

V jihozápadní čínské autonomní oblasti Si-cang byl v pondělí zahájen provoz rozsáhlého projektu větrné elektrárny, který stojí v průměrné nadmořské výšce 4650 metrů a jehož celkový instalovaný výkon činí 100 megawattů.

Podle společnosti CHN Energy Investment Group (CHN Energy) by soubor 25 větrných turbín v Nagqu měl ročně zajistit přibližně 200 milionů kWh elektřiny, ušetřit přibližně 60 000 tun standardního uhlí a snížit emise oxidu uhličitého o přibližně 160 000 tun.

Navzdory náročným podmínkám způsobeným vysokou nadmořskou výškou byl projekt dokončen během 260 dní a investice činila 640 milionů jüanů (asi 90,36 milionu amerických dolarů).

Letecký snímek pořízený 31. prosince 2023 ukazuje rozsáhlý projekt větrné elektrárny ve městě Nagqu v jihozápadní čínské autonomní oblasti Si-cang. FOTO – Xinhua/CHN Energy Xizang Power Company Limited /Lin Yongqiu

Výstavba a provoz větrné farmy bude hrát klíčovou roli při demonstraci a podpoře výzkumu, vývoje a použití vysokohorských větrných turbín, jakož i při rozsáhlém rozvoji projektů vysokohorské větrné energetiky, uvedla společnost CHN Energy.

V posledních letech město Xizang aktivně podporuje rozvoj nových zdrojů energie, jako je fotovoltaika a větrná energie. Celkový objem instalovaného výkonu v regionu je tvořen vodními elektrárnami a novými zdroji energie, jako je větrná a solární energie.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy