V Hongkongu byl poprvé na světě zachráněn pacient s rakovinou jater v konečném stadiu

Lékaři z hongkongské univerzity jako první na světě zachránili pacienta s rakovinou jater v posledním stadiu. Informoval o tom místní deník Standard.

Podle jeho údajů bylo muži diagnostikováno poslední, čtvrté stadium nemoci v listopadu 2022. V jeho játrech byl nalezen nádor o velikosti 18,2 cm a metastázy již pronikly do okolních žil. Kromě toho měl kvůli akutní cirhóze také nařízeno pravidelně navštěvovat nemocnici.

Lékaři nejprve po dobu šesti měsíců prováděli léčbu, aby nádor zmenšili na operabilní velikost, a poté zabránili jím způsobené trombóze v žilních cévách. V srpnu podstoupil úspěšnou transplantaci části jater od svého syna.

Po dlouhé době pozorování ve zdravotnickém zařízení byl muž propuštěn: v současné době má stále nádor o velikosti 1,5 cm, který patří do prvního stadia, přičemž testy ukázaly, že se netvoří žádné nové rakovinné buňky. Jedná se o první případ úspěšné léčby pozdního stadia rakoviny jater na světě prostřednictvím zmenšení velikosti nádoru a transplantace.

Lékaři uvedli, že v současné době je léčeno 100 pacientů s podobnou diagnózou, u 40 % z nich v důsledku terapie rakovinné buňky zcela odumřely a více než 10 % z nich může nyní podstoupit operaci transplantace jater. Lékaři nyní zjednodušují metodiku léčby a usilují o získání dotací od hongkongské vlády na potřebné léky, aby mohlo terapii vyzkoušet více pacientů.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy