Čínský pár pand velkých dorazil do Španělska

Přímým letem z Číny dorazil do Španělska pár pand velkých. V zoologické zahradě ve španělském hlavním městě Madridu měli být umístěni po dobu několika příštích let, oznámila zoo v úterý.

Exkluzivním letem z jihozápadního čínského města Čcheng-tu v provincii S’-čchuan přistál pár, pojmenovaný Ťin Si a Ču Jü, v pondělí na nákladovém terminálu mezinárodního letiště Adolfa Suáreze Madrid-Barajas, uvedlo Madrid Zoo Aquarium.

Po příletu na ně čekal veterinární a pečovatelkský tým zoo a několik hlídek španělské služby na ochranu přírody (SEPRONA), které je doprovodily do zoo.

Pro zajištění zdraví a bezpečnosti pand velkých během letu připravila Výzkumná základna chovu pand velkých v Čcheng-tu na míru vyrobené přepravní klece naložené čerstvým bambusem a bambusovými výhonky.

Zaměstnanci kontrolují přepravní klec, ve které je umístěna panda velká Ču Jü, Madrid, Španělsko, 29. dubna 2024. FOTO – Xinhua/Madrid Zoo Aquarium

Na nový pár čekala v zoo speciální večeře z čerstvě nařezaných bambusových výhonků. Ošetřovatelé věnovali pandám při vítání v novém domově zvláštní pozornost.

Veřejnost si na setkání s nově příchozími bude muset počkat, protože nyní je čeká měsíc na potvrzení jejich dobrého zdravotního stavu, dodala zoo.

Čína a Španělsko podepsaly v roce 2007 dohodu o zlepšení ochrany pandy velké a podpoře spolupráce v oblasti ohrožených druhů a biologické rozmanitosti.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy