Dračí lodě ve Frankfurtu otevřely okno k čínské kultuře

Břehy řeky Mohan ve Frankfurtu jsou již dlouho vyhledávaným místem, kde si místní obyvatelé i návštěvníci užívají typický letní den pod hřejivým sluncem. Řeka, která se klikatí městem, poskytuje nádherné prostředí pro různé venkovní aktivity a trávení volného času.

V sobotu více než 20 ozdobně vyřezávaných dračích lodí na řece Mohan dodalo atmosféře podél břehů řeky čínský nádech a spoustu vzrušení a poskytlo místním obyvatelům i návštěvníkům jedinečný zážitek.

První frankfurtský festival dračích lodí byl zahájen v sobotu ráno. Festival s více než 500 účastníky z 22 týmů poskytl cennou příležitost k interakci a vzájemné komunikaci lidem z různých kulturních prostředí.

Pro mnoho účastníků měla regata zvláštní význam, protože vyvolala vzpomínky na živou a pulzující atmosféru na řece Mohan před pandemií. Byla připomínkou rušných shromáždění, vzrušení a pocitu sounáležitosti, které kdysi při podobných akcích převládaly.

»Jsem rád, že se festival dračích lodí koná právě ve Frankfurtu. Čínská společnost je stavitelem mostů mezi městy a regiony a obohacuje a oživuje dnešní akci,« řekl Mike Josef, starosta Frankfurtu nad Mohanem.

Josef poděkoval organizátorům akce za to, že »dávají dobrý příklad k posílení vazeb«, a uvedl, že z otevřené spolupráce v oblasti vědy, živé občanské a společenské interakce i kvetoucí kulturní výměny těží jak Německo, tak Čína.

Dračí lodě soutěží na řece Mohan ve Frankfurtu nad Mohanem, 25. května 2024. FOTO – Xinhua/Zhang Fan

Na jižním břehu řeky byla také rozmístěna dlouhá řada stánků s čínskými potravinami, čínskými knihami a dalšími druhy čínských výrobků.

Bernd Duerr, člen Společnosti německo-čínského přátelství ve Frankfurtu nad Mohanem, při pozorování dračích lodí na řece řekl agentuře Xinhua, že mu pohled na ně připomněl příjemné výlety do Číny. Duerr navštívil Čínu více než desetkrát a čínská kultura na něj udělala hluboký dojem.

»Je pro mě potěšením, že se dnes mohu zúčastnit festivalu a znovu se setkat s čínskou kulturou,« řekl Duerr.

První frankfurtský festival dračích lodí zahájil Čínský festival ve Frankfurtu, který spoluorganizují Generální konzulát Číny ve Frankfurtu nad Mohanem, město Frankfurt a město Kanton, uvedl v rozhovoru pro agenturu Xinhua čínský generální konzul ve Frankfurtu Chuang I-jang.

Vedle závodu dračích lodí nabízí Čínský festival ve Frankfurtu pestrou škálu akcí a aktivit, včetně přehlídky elektromobilů, přehlídky špičkových podniků v oblasti životního prostředí, sociálních věcí a správy věcí veřejných (ESG) a soutěží v e-sportu. Cílem těchto akcí je zdůraznit různé aspekty čínské kultury, technologií a inovací.

Chuang I-jang zdůraznil, že Čínský festival ve Frankfurtu, jehož součástí je akce dračích lodí a různé kulturní oslavy, nejen představuje ekonomickou a sociální krajinu Číny, zejména provincie Kuang-tung, ale také vytváří nové příležitosti pro spolupráci Číny a Německa při podpoře ekologického rozvoje, prosazování nízkouhlíkového životního stylu a utváření udržitelné budoucnosti.

Michael Borchmann, bývalý vedoucí oddělení evropských a mezinárodních záležitostí německé spolkové země Hesensko, vyzdvihl význam akce dračích lodí a čínských oslav se specialitami z oblasti potravin pro sbližování lidí a posilování vzájemné náklonnosti.

I když se lidé zprvu scházeli prostřednictvím sportovních akcí, jako je závod dračích lodí, nakonec dostali příležitost setkat se s čínskou kulturou v širším smyslu, poznamenal.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy