Venezuela prohlásila, že barbarské zabíjení v Rafáhu pokračuje za přispění USA

Barbarské zabíjení a genocida ve městě Rafáh na jihu pásma Gazy pokračují za přičinění USA a pachatelé zločinů proti lidskosti musí být potrestáni. Tento názor vyjádřil venezuelský ministr zahraničí Ivan Gil Pinto na své stránce X (dříve Twitter).

»Děsivé záběry přicházejí z města Rafáh v Palestině, kde barbarství izraelských darebáků neustává a genocida pokračuje před očima celého mezinárodního společenství. Vidíme ženy a děti, které jsou vražděny na příkaz Izraele za souhlasu USA, které řídí i Evropskou unii,« upozornil Hil.

Ministr zahraničí zdůraznil, že pachatelé zločinů proti lidskosti »musí být dopadeni, souzeni a potrestáni«. Poznamenal, že »nacistický režim jedná před očima celého světa«. Ministr zahraničí zdůraznil, že »svět nebude v bezpečí, dokud nebudou zatčeni váleční zločinci, kteří dnes vládnou Izraeli«.

Mezinárodní soudní dvůr OSN 24. května rozhodl, že Izrael musí zastavit vojenskou ofenzívu v Rafáhu a ponechat otevřené stejnojmenné kontrolní stanoviště, aby mohl poskytovat pomoc palestinskému obyvatelstvu. Po oznámení rozsudku ministr v mimořádném izraelském vojenském kabinetu Benny Gantz prohlásil, že země hodlá pokračovat v boji proti radikálnímu hnutí Hamás.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy