Laos očekává příliv čínských turistů

Laoské úřady pro cestovní ruch předpokládají, že v roce 2023 navštíví Laos přibližně 368 000 čínských občanů, což představuje nárůst o 21 % oproti roku 2022.

Tento údaj byl uveden na zasedání Odboru rozvoje cestovního ruchu Ministerstva informací, kultury a cestovního ruchu, které se konalo minulý pátek a na němž se projednávaly plány na přípravu na příliv čínských turistů, uvedla v pondělí laoská státní televize.

Laoská vláda a soukromý sektor se připravují na příjezd čínských turistů poté, co byl Laos zařazen na seznam zemí, které mají zelenou od čínské vlády pro skupinové zájezdy.

Předtím, než začátkem roku 2020 udeřila pandemie covid-19, přijelo do Laosu v roce 2019 přibližně 1 022 727 čínských turistů, což představovalo 21 % z celkového počtu turistů. V roce 2022 přijelo do Laosu 45 249 čínských návštěvníků.

Turisté při návštěvě parku Patuxay v centru laoského hlavního města Vientiane 7. února 2023. FOTO – Xinhua/Kaikeo Saiyasane

Generální ředitel odboru rozvoje cestovního ruchu Phonemaly Inthaphome představil návrh plánu příprav na příjezd čínských turistů, ve kterém nastínil obecnou situaci a budoucí výhled týkající se čínského trhu cestovního ruchu, přípravy na přijetí čínských turistů a výhody a nevýhody týkající se nárůstu návštěvníků přijíždějících do Laosu.

Dal pokyn Odboru rozvoje cestovního ruchu a souvisejícím odvětvím, aby zlepšily produkty cestovního ruchu a přeměnily odvětví cestovního ruchu v moderního a efektivního poskytovatele služeb způsobem, který odpovídá potřebám čínských cestovatelů.

Rozhodujícím faktorem usnadňujícím cestování je čínsko-laoská železnice a v blízké budoucnosti se plánují nové lety mezi Vientianem a několika čínskými městy, které by čínským občanům poskytly více možností k návštěvě Laosu, uvedl ve zprávě.

Na setkání se diskutovalo o způsobech, jak posílit pověst Laosu jako atraktivní turistické destinace, jako je zlepšení vybavení, vnitrozemského cestování, turistických atrakcí, hotelů, restaurací, cestovních kanceláří, průvodců, obchodů se suvenýry, služeb a bezpečnosti, jakož i zjednodušení vstupních a výstupních procedur.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy