Australská běžkyně pokořila světový rekord! Uběhla 150 maratonů ve 150 dnech

Australská běžkyně Erchana Murrayová-Bartlettová pokořila světový rekord v počtu uběhnutých maratonů ženou každý den po sobě, uběhla jich 150 ve 150 dnech. Dvaatřicetiletá běžkyně sérii zahájila 22. srpna a včera za hlasitého potlesku shromážděných doběhla do australského Melbourne. Uběhla celkem 6300 kilometrů. O její cestě napsal i web stanice BBC.

»Nedokážu slovy vyjádřit, jak krásný pocit byl proběhnout cílovou rovinkou. Upřímně myslím, že to budu zpracovávat v dalších týdnech, měsících a letech,« napsala dnes Murrayová-Bartlettová na facebookovém profilu, kde informovala o svém běhu.

BBC Murrayová-Bartlettová vypověděla, že na své cestě napříč Austrálií byla pokousána »všemi druhy hmyzu pod sluncem« tedy mravenci, komáry i pavouky, spálilo ji slunce, prožila mnoho různých bolestí a když doběhla do Melbourne, její nohy natekly o celou další velikost bot. Párů bot použila za 6300 kilometrů deset.

Ačkoliv každý den přijala mezi 5000 a 6000 kaloriemi, zhruba třikrát více, než potřebuje průměrná žena, ztratila váhu.

Svým počinem chtěla kromě pokoření rekordu maratonkyně zvýšit povědomí o úbytku rostlinných i živočišných druhů v Austrálii, která ze světových zemí trpí poklesem biodiverzity téměř ze všech nejvíce. Pro environmentální charitativní organizaci Wilderness Society vybrala 100 000 australských dolarů (asi 1,5 milionu korun).

Předchozí rekord v počtu uběhnutých maratonů každý den po sobě držela Britka Kate Jaydenová, která jich uběhla 106. Absolutní rekord drží španělský ultramaratonec Ricardo Abad, který mezi lety 2010 a 2012 uběhl 607 maratonů.

(mac, čtk)

FOTO – Facebook/Tip to Toe 2022 – Erchana

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy