Pentagon nenašel žádné důkazy o návštěvách mimozemšťanů na Zemi

Americké ministerstvo obrany nenašlo žádné důkazy o návštěvách mimozemšťanů, uvedl ve své zprávě Úřad pro řešení anomálií ve všech oblastech (AARO).

Zpráva o historických záznamech o zapojení vlády USA do výzkumu neidentifikovaných anomálních jevů (UAP) přezkoumává záznamy o všech oficiálních vyšetřovacích aktivitách týkajících se neidentifikovaných anomálních jevů, které Spojené státy prováděly, a také zkoumané utajované a neutajované vládní archivy. Podle dokumentu byly zprávy o UFO a údajných mimozemských kosmických lodích, které Pentagon obdržel, ve skutečnosti »výsledkem chybné identifikace« očitých svědků.

»Veškeré vyšetřovací úsilí na všech stupních utajení dospělo k závěru, že většina pozorování byla běžnými objekty a jevy a výsledkem chybné identifikace,« uvádí se ve zprávě.

Pentagon navíc nepotvrdil, že by americká vláda provedla »podvodnou operaci s cílem utajit skutečnost, že získala mimozemské kosmické lodě a mimozemské bytosti«. AARO tak odmítla obvinění bývalého důstojníka amerických zpravodajských služeb Davida Grusche, že vláda země tajila »několikaletý« program výzkumu neidentifikovaných létajících objektů.

»AARO nenašla žádné empirické důkazy pro tvrzení, že vláda USA a soukromé společnosti prováděly zpětný inženýring mimozemských technologií. Na základě všech dosud poskytnutých informací AARO určila, že tvrzení týkající se konkrétních osob, známých míst, technologických testů a dokumentů údajně zapojených do reverzního inženýrství mimozemských technologií nebo s ním souvisejících jsou nepřesná,« uvádí se ve zprávě.

V červenci 2023 Grusch při slyšení ve Výboru pro dohled a odpovědnost Sněmovny reprezentantů USA prohlásil, že americká vláda prováděla tajný program, který získával a zpětně konstruoval neidentifikované létající objekty.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy