Pivoňky z Che-ce v čínské provincii Šan-tung

Město Che-ce ve východní čínské provincii Šan-tung má dlouhou historii pěstování pivoněk, které jsou prezentovány v různých formách od samotné rostliny až po pivoňkami inspirovaná umělecká díla.

Pivoňky, které v čínské kultuře symbolizují bohatství, příznivost a prosperitu, jsou v Číně pěstovány více než tisíc let, přičemž Che-ce je od dob rané dynastie Čching (1644-1911) hlavní oblastí pěstování pivoněk.

To vedlo k množství dnes existujících odrůd. Okrasné pivoňky z Che-ce jsou známé devíti barvami, deseti typy květů a 1308 odrůdami. Che-ce je považováno za největší světovou základnu pro pěstování, výzkum, zpracování, export a ozdobné zobrazování pivoněk. V roce 2012 bylo město Čínskou květinovou asociací jmenováno »čínským hlavním městem pivoněk«.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prvky související s pivoňkami se objevují v každé části života lidí ve městě Che-ce. Jsou zde legendy související s pivoňkami, figurky z těsta, řezby, kaligrafie, obrazy, papírové vystřihovánky, opery, oblečení, potraviny a další výrobky.

Patří mezi ně porcelánová pivoňka, která je známá jako »květ pivoňky, který nikdy nezvadne«. Kombinuje květ pivoňky s keramickou kulturou a je ztělesněním unikátní porcelánové tradice Che-ce, která zahrnuje více než dvacet výrobních procesů.

Pivoňková hostina je charakteristickým zvykem města Che-ce. Zahrnuje teplé i studené pokrmy a pšeničné potraviny, které flexibilně využívají různé pivoňkové materiály, jako jsou okvětní lístky, pyl a pivoňkový olej. Díky unikátním technikám se pivoňková hostina vyznačuje hlubokými uměleckými a kulturními charakteristikami.

8. dubna byla v tomto městě zahájena Světová konference o pivoňkách 2024 a 30. Mezinárodní festival kulturního turismu pivoněk z Che-ce. Letošním tématem je »Ať se svět zamiluje do pivoňky z Che-ce!« Místní úřady již roky rozvíjejí jak odvětví pěstování pivoněk, tak pivoňkovou kulturu, neustále šíří vliv této květiny a prezentují světu její krásu.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy