Pot a třísky – dřevorubci předvedli show plnou napětí

Lanškroun se stal dějištěm druhého kvalifikačního závodu mezinárodní dřevorubecké soutěže STIHL TIMBERSPORTS, kde se nejlepší závodníci a závodnice utkali v rámci Czech Cup a Czech Masters. Tento závod představoval další krok na cestě k mistrovství ČR, přičemž třetí kvalifikace se odehraje v červnu ve Skelné Huti. A jak to dopadlo?

V kategorii Czech Cup se na stupních vítězů umístili jasně dominující Ivan Bambuškar, pro kterého byl závod generálkou před odjezdem na juniorské mistrovství světa v Miláně. Fanoušky ohromilo druhé místo Jaroslava Gottvalda, který se na medailovou pozici vrátil po dlouhých sedmnácti letech. Velké překvapení přineslo i třetí místo nováčka Aleše Hartiga. Mezi ženami své bezkonkurenční postavení obhájila rodina Urbanových, jejichž výsledky jsou velkým příslibem i pro evropskou sérii. První se umístila Karolína Urbanová, následovaná Věnceslavou Urbanovou a Janou Urbanovou.

Největší napětí panovalo v kategorii Czech Masters, kde zvítězil Zdeněk Mařas po svém úžasném výkonu v disciplíně Springboard – přesekávání bloku o průměru 27 cm ve výšce přibližně tři metry. Předběhl tak do té doby vedoucího Matyáše Klímu. Za ním se na druhé místo s bezchybnou technikou v závěrečné disciplíně Hot Saw – odříznutí tří kompletních kotoučů v 15 cm široké výseči z ležícího kmene o průměru 46 cm – prodral Martin Kalina a Matyáš Klíma skončil tentokrát až třetí.

Druhý kvalifikační závod nabídl skvělou show plnou napětí a sportovních výkonů na vysoké úrovni. Třetí a poslední kvalifikační závod se uskuteční 14. a 15. června ve Skelné Huti – areál VLS Skelná Huť Ralsko Mimoň, kde se závodníci utkají o poslední možnost postupu na Mistrovství ČR 2024. To se bude konat 14. září ve Frenštátu pod Radhoštěm.