Fiala je notorický lhář a politický podvodník, řekl Okamura

Lídr opozičního hnutí SPD Tomio Okamura dnes využil práva přednostního vystoupení ve Sněmovně ke kritice unijního migračního paktu a vlády, kterou vinil v souvislosti s ním z vlastizrady. Okamura vystoupil před hlasováním o návrhu mimořádné schůze, na níž chce koalice projednat ve druhém čtení sporné uzákonění možnosti korespondenční volby pro české občany žijící v zahraničí. Mluvil zhruba tři hodiny. Nedosáhl tak délky svého rekordního obstrukčního projevu při lednovém úvodním kole debaty o volební novele, který trval bez přestávky téměř 11 hodin.

»Migrační pakt je katastrofa pro Českou republiku a další podraz Fialovy vlády na naše občany,« řekl Okamura. Pozastavoval se nad tím, že Česko nebylo při unijním schvalování migračních pravidel proti, při potvrzování finálního znění se zdrželo. »Je to úplně otřesné, do čeho jste nás uvrtali,« prohlásil lídr SPD. Návratová politika je podle něho fikce. »Jak chcete vracet milion migrantů ročně, kteří sem přicházejí?« tázal se.

Shodu na konečné podobě balíčku ohledně migrace a azylu potvrdili zástupci členských zemí ve středu. Premiér Petr Fiala (ODS) v reakci sdělil, že považuje za nutné postupovat nad rámec migračního paktu a odradit nelegální migranty od toho, aby do Evropy vůbec přicházeli. Česko podle ministerského předsedy patří do skupiny zemí, které chtějí nelegální migraci čelit důrazně.

Okamura dnes označil Fialu za »notorického lháře a politického podvodníka«. Unijní politiku mohou změnit podle lídra SPD červnové volby do Evropského parlamentu. Okamura v této souvislosti oznámil, že 23. května odpoledne pořádá SPD na Václavském náměstí v Praze setkání zástupců vlasteneckých stran unijních států.

Lídr SPD se věnoval také válce na Ukrajině. Konflikt by se měl podle něho ukončit zastavením dodávek zbraní Ukrajině. Následně Okamura mluvil kriticky také třeba o cenách elektřiny, o inflaci, důchodové reformě a evropské zelené politice.

První zhruba tři hodiny dnešního sněmovního jednání vyplnila vystoupení zástupců opozičního ANO, předseda hnutí Andrej Babiš mluvil asi 2,5 hodiny. Po předsedovi SPD mluvila o migračním paktu místopředsedkyně Sněmovny za ANO Klára Dostálová, označila jej za paskvil připravený za českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Sněmovna hned v úvodu rozhodla na návrh koalice, že bude moci jednat i přes noc. Podle informací ČTK z dopoledního jednání sněmovního širšího vedení by dnešní jednací den mohl skončit kolem pátečních 01.00. Schůze by pak měla pokračovat od pátečních 09.00.

(pk, čtk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

 1. Fiala je, podle mne jen bezvýznamnou maskou. Osobou, která Fialu řídí by mohl být jeho PORADCE(?) TOMÁŠ POJAR. Otec Tomáše Pojara byl ředitelem Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea a vyslancem ČSSR a později ČR v Izraeli .
  ——
  Tomáš Pojar je PORADCEM Fialy pro národní bezpečnost a od r. 2022 jeho vyjednávačem pro evropské záležitosti .2014-22 2014-2014 – 2022 prorektorem Cevro Institutu.
  –Kritizoval T.Petříčka, Zaorálka Schwarcenberga za prohlášení z . z (5/2020) ve kterém odsoudili budování židovských osad které Izrael od roku 1967 vybudoval na okupovaném Západním břehu
  Jordánu
  –1905-2005 byl v organizaci Člověk v tísni, později byl ředitelem této organizace – do r.2005
  –2010-2022 vyslancem ČR v Izraeli
  ———————————————————
  Během upalování a ubíjení ukrajinských policistů vařili někteří příslušníci organizaace Člověk v tísni těm kdo prováděli Majdan.
  Předávali jim peníze a po Majdanu zajistili dopravu některých Majdančíků do Prahy.
  ———————————————————-
  Tomáš Pojar absolvoval školu v Izraeli. Vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Byl na nějaké škole v USA.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy