USA povolí transsexuálním boxerům startovat v ženských soutěžích

Boxerská asociace Spojených států amerických umožní transgenderovým sportovcům od roku 2024 soutěžit v ženských turnajích za splnění několika podmínek. Informuje o tom deník Daily Mail s odvoláním na USA Boxing.

Sportovci, kteří chtějí změnit kategorii, musí nahlásit svou novou pohlavní identitu, podstoupit operaci změny pohlaví a čtvrtletně se podrobovat hormonálnímu testování a poskytovat údaje federaci. U mužských boxerů, kteří změnili pohlaví, nesmí hladina testosteronu v krvi překročit 5 nmol/l. U mužského boxera nesmí hladina hormonu překročit 10 nmol/l. Zároveň sportovci mladší 18 let nebudou moci změnit kategorii.

V červenci šéf Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach prohlásil, že rozhodnutí o přijetí transgender sportovců by měly přijímat sportovní federace s tím, že zákaz účasti by měl být podložen výsledky příslušného výzkumu a neměl by porušovat lidská práva. Boxerská asociace USA 26. dubna oznámila, že na protest proti přijímání ruských a běloruských sportovců na turnaje bez zákazu vystavování národní identity ukončila své členství v Mezinárodní boxerské asociaci (IBA). V čele IBA stojí Rus Umar Kremlev.

(jb, TASS)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy