Zájezdy za pitím kávy v jihozápadní Číně nabírají na síle

Pro mnohé obyvatele jihočínského města Pchu-er je káva víc než jen nápoj. Jsou ochotni urazit kilometry navíc, aby se ponořili do jejího uvolňujícího aroma.

Ve městě v jihozápadní čínské provincii Jün-nan se nachází četné kávové plantáže v horských lesích. V současné době jsou vyhledávaným cílem milovníků kávy.

V říční vesnici Nan-tao ve městě Nan-ping v okrese S’-mao se vůně kávy mísí se svěží vůní zelených rostlin. Návštěvníci si mohou v klidu vychutnat šest různých příchutí kávy za celkem 40 jüanů (asi 5,5 amerického dolaru).

»Zdejší káva nese vůni vzdálených horských lesů,« řekl Li Kche, turista z Pekingu, když seděl na pohovce na terase, vychutnával si kávu a kochal se výhledem. »Když se oddávám její chuti, čas se neuspěchaně vleče,« řekl Li.

Díky bohatým vodním zdrojům je zde Pchu-er vhodnou oblastí pro pěstování kávy. V současné době je to největší oblast produkce kávy v Číně.

V roce 2023 mělo město kávové plantáže o rozloze 679 000 mu (45 267 hektarů) a zaznamenalo produkci kávových zrn ve výši 51 300 tun, což představuje 48,2 % celkové produkce kávy v zemi.

»Kávová turistika« se stává novou atrakcí Pchu-eru. Kromě prohlídek plantáží začlenil Pchu-er kávové prvky také do víkendových kulturních trhů.

Den začíná na plantáži, následuje procházka po trzích a končí večerním posezením v rušných ulicích, což se stalo běžným programem celodenní kávové turistiky v Pchu-eru.

Od března letošního roku se v různých čtvrtích Pchu-eru objevily kulturní trhy inspirované kávou.

Aktivity, jako jsou soutěže a ochutnávky uměleckých děl z kávy latte, vystoupení kapel, přehlídky kreativních výrobků s kávovou tematikou a podnikatelské akce, neustále obohacují možnosti tohoto města a jeho kávového průmyslu.

Statistiky ukazují, že od březnového zahájení těchto kulturních trhů se počet návštěvníků, kteří se zúčastnili ochutnávek a výstav kávy, vyšplhal na 300 000 – což zvýšilo spotřebu na téměř pět milionů jüanů.

Čang Čchi-jing, zástupce ředitele městského úřadu pro kulturu a cestovní ruch, uvedl, že město se opírá o průmyslové a ekologické výhody a snaží se vytvořit rozmanité prostředí pro konzumaci kávy tím, že rozvíjí řadu parků, čtvrtí, plantáží, kaváren a továrních oblastí s kávovou tematikou.

Během letošních prvomájových svátků Pchu-er přivítal přibližně 1,56 milionu turistů, kteří vygenerovali turistickou spotřebu ve výši 1,5 miliardy jüanů.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy