Home Sport Švýcarské hokejové hry: Rulík vsadil na dva nováčky

Švýcarské hokejové hry: Rulík vsadil na dva nováčky

FOTO - hokej.cz/Jan Beneš, Český hokej

Dva nováčky zařadil trenér hokejové reprezentace Radim Rulík do nominace na nadcházející Švýcarské hry. Na druhém turnaji seriálu Euro Hockey Tour čeká premiéra obránce Mikuláše Hovorku a útočníka Jakuba Rychlovského. Turnaj pro český výběr začne příští týden ve čtvrtek pražským zápasem proti Finsku, poté se tým přesune do Curychu. Nominaci oznámil hokejový svaz na dnešní tiskové konferenci.

Do mužstva se vracejí bývalý kapitán Roman Červenka, Michal Kempný, Tomáš Kundrátek nebo David Kaše, který reprezentoval naposledy v listopadu 2021.

Sedmadvacetičlennou nominaci tvoří dva brankáři, deset obránců a 15 útočníků. V týmu je 18 hráčů, kteří v listopadu při Rulíkově premiéře pomohli reprezentaci k triumfu na turnaji Karjala.

Změny nejsou zásadní

»Oproti nominaci na první akci jsme udělali určité změny, ale nemyslím si, že jsou zásadní. Vzali jsme čtyři nové obránce, pět útočníků a jednoho brankáře, kteří s námi nebyli,« řekl Rulík s tím, že opět se svými asistenty přihlíželi k rolím, ve kterých jsou jednotliví hráči využíváni v klubech, nebo k držení hokejky. »K tomu všemu jsme přihlídli, ale zároveň jsme chtěli zachovat většinu týmu a pokračovat v práci s týmem a hráči, kteří se nám osvědčili,« uvedl.

Na severu Evropy český tým vyhrál všechny tři zápasy, což potěšilo i svazového prezidenta Aloise Hadamczika. »Byl jsem nadšený z výkonu, který hokejisté předvedli, i z toho, jak tým pracoval. Samozřejmě přijdou i porážky, tak to v hokeji je. Radosti ale není nikdy nazbyt,« řekl Hadamczik.

Rulík věří, že jeho svěřenci na Švýcarských hrách navážou na výkony z prvního turnaje. »Cíle jsou vždy jasné, dané a národní tým nemůže mít jiné. V první řadě budeme chtít pokračovat v systému hokeje, který jsme hráli z listopadu. To jsme řekli už na začátku sezony. Chceme zabudovat další hráče a vidět, jak ho budou zvládat,« řekl Rulík.

V české extralize momentálně hraje 15 reprezentantů. Pardubice a Vítkovice, které příští týden čekají odvetné zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů, zastupuje jen brankář Dynama Roman Will. Podle Rulíka to ale není kvůli Lize mistrů nebo náročnému programu Východočechů. »Nechci říkat, že jsme na někoho brali ohled,« podotkl Rulík. Útočník Lukáš Sedlák v nominaci chybí například proto, že měl v minulých týdnech zdravotní problémy.

Znovu pokaždé jiný kapitán

Stejně jako na minulé akci Rulík plánuje, že do každého utkání povede tým jiný kapitán a sestava se bude měnit. »Už máme vše připravené. Samozřejmě bude záležet na tom, zda budou všichni hráči zdravotně v pořádku. Uvidíme, jestli budeme mít i druhý turnaj štěstí,« řekl Rulík. Na Karjale totiž do složení tým zranění nepromluvilo.

Na druhou akci sezony, která vyvrcholí květnovým mistrovstvím světa v Praze a Ostravě, ze zdravotních důvodů nejede Ondřej Kaše, jehož chtěl Rulík vyzkoušet ve dvojici s bratrem Davidem. »Ondru jsme oslovili a nejdříve řekl, že jo. Pak měl ale srážku na tréninku a neměl pocit, že by týmu něco dal. Proto se omluvil,« vysvětlil Rulík. S ohledem na nedávné zranění v týmu chybí i Jan Kovář.

Reprezentace se sejde v pondělí odpoledne v Praze. Po čtvrtečním utkání proti Finsku se přesune do Curychu, kde se o víkendu utká s domácími hokejisty a se Švédskem.

* * *

Nominace české reprezentace

Brankáři:
Dominik Pavlát (HC Škoda Plzeň), Roman Will (HC Dynamo Pardubice).

Obránci:
Jiří Ticháček (Rytíři Kladno), Ronald Knot (Bílí Tygři Liberec), Tomáš Kundrátek (HC Oceláři Třinec), Michal Kempný (HC Sparta Praha), Mikuláš Hovorka (Banes Motor České Budějovice), Jakub Galvas (Malmö Redhawks, SWE), Martin Jandus (Kärpät Oulu, FIN), Filip Král (Pelicans Lahti, FIN), Dominik Mašín (Ilves Tampere, FIN), Libor Zábranský (Ässät Pori, FIN).

Útočníci: 
Michal Řepík, Pavel Kousal (oba HC Sparta Praha), Tomáš Filippi, Jakub Rychlovský (oba Bílí Tygři Liberec), Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík (oba Mikkelin Jukurit, FIN), David Kaše (HC VERVA Litvínov), Ondřej Beránek (HC Energie Karlovy Vary), Daniel Voženílek (HC Oceláři Třinec), Jakub Flek (HC Kometa Brno), Roman Červenka (Rapperswil, SWI), Radan Lenc (HV71, SWE), Matěj Stránský (HC Davos, SWI), Michael Špaček (HC Ambri-Piotta, SWI), David Tomášek (Färjestad Karlstad, SWE).

(koz, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here