Další vítězství! Pardubice šturmují za triumfem v základní části

Hokejisté Pardubic porazili v dohrávaném utkání 24. kola extraligy Karlovy Vary 5:2, vyhráli počtvrté za sebou a upevnili si vedení v soutěži. Na druhou Spartu mají náskok sedmi bodů a v základní části skončí nejhůře druzí, zajistili si tak postup do příštího ročníku Ligy mistrů. Dvě branky vstřelil Tomáš Dvořák. Energie dokázala dnes ve druhé třetině smazat dvoubrankové manko, nakonec ale padlo potřetí za sebou, s Pardubicemi Karlovy Vary prohrály pošesté v řadě.

Dynamo vstoupilo do utkání podle očekávání náporem a již ve 2. minutě mohl otevřít skóre Paulovič, Frodl ale jeho střelu vyrazil. Hosté poté přestáli první oslabení, po návratu Grígera na led se ale i nadále hrálo v útočném pásmu Energie a v 7. minutě otevřel skóre Mandát, který tečoval Hájkovu střelu od modré čáry.

Západočeši následně s domácími opticky srovnalo krok, brankář Will ale nemusel řešit žádné nebezpečné situace. Naopak Frodla prověřil po přečíslení tři na jednoho Říčka, stav se ale podruhé měnil až v 18. minutě, kdy se prosadil obránce Dvořák.

Do druhé části vstoupili hosté s početní výhodou a podařilo se jim faul Čerešňáka potrestat. Se zakončením Procházky si ještě Will poradil, na Bartejsovu střelu od modré ale zareagovat nedokázal. Karlovy Vary ožily a brzy se jim podařilo vyrovnat. Po Černochově ideální přihrávce zakončoval Hladonik do prázdné branky.

Pardubice po ztrátě náskoku přidaly a Frodl, který v minulé sezoně působil na východě Čech, se proti svým bývalým spoluhráčům musel činit. Poradil si ale s nájezdy Radila a Vondráčka i zakončením Zohorny.

Ve třetí třetině se ale domácí zpět do vedení již dostali. Ve 47. minutě se opět střelou od modré čáry prosadil Hájek, tentokráte bez teče. O 49 sekund později prostřelil Frodla Kousal a přiblížil Dynamo třetí výhře nad Západočechy v sezoně. Poslední slovo měl při power play hostů Dvořák, který trefil prázdnou branku přes celé hřiště.

»Ten výsledek se vůbec nerodil lehce. Měli jsme výborný vstup do utkání, první třetina se blížila tomu, jak se chceme prezentovat. To samé třetí třetina. Druhá třetina byl výpadek, což se nám nesmí stávat. Vyhodnotíme si to, je důležité se z toho poučit, aby se to neopakovalo. Ty dvě třetiny, první a třetí, byly ale pozitivní, navíc jsme dali čtyři stejné góly, což jsou věci, které chceme ve hře mít. Dneska jsme si dokázali, že když ty věci budeme plnit, tak to funguje a musíme se toho držet dál,« uvedl na klubovém webu pardubický asistent Vít Černohous.

Ve druhé dnešní dohrávce 24. kola porazily Vítkovice brněnskou Kometu 4:0. Ta poprvé po sedmi duelech v řadě nebodovala, čímž nevyužila příležitost vylepšit si postavení v elitním kvartetu a vzdálit se čtvrtému Liberci. Po celý zápas si Brňané nepřišli na skvěle chytajícího Lukáše Klimeše, jenž vychytal svou pátou nulu v sezoně.

* * *

Dohrávky 24. kola:

HC Dynamo Pardubice – HC Energie Karlovy Vary 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Mandát (Hájek, Vondráček), 18. T. Dvořák (Hyka, Košťálek), 47. Hájek (Říčka, A. Musil), 48. R. Kousal, 59. T. Dvořák (L. Sedlák) – 22. Bartejs (T. Rachůnek), 25. Hladonik (Černoch, Stříteský). Rozhodčí: Stano, Vrba – Lhotský, Klouček. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 8793.

HC Vítkovice Ridera – HC Kometa Brno 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Barinka (P. Zdráhal), 39. R. Půček (Lednický, Prčík), 45. Claireaux (P. Zdráhal, Barinka), 52. Raskob (Peterek). Rozhodčí: Kika, Mejzlík – Blažek, Ondráček. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 4197.

1.Pardubice4730755180:104109
2.Sparta Praha48296310157:109102