Fantastická Ledecká! Česká obojživelnice ovládla super-G v Saalbachu

AKTUALIZOVÁNO

Ester Ledecká ovládla v Saalbachu závěrečný superobří slalom sezony lyžařského Světového poháru a den před 29. narozeninami oslavila první triumf po více než dvou letech a od předloňského zranění klíční kosti. Olympijská vítězka v této disciplíně z her v Pchjongčchangu 2018 porazila o 28 setin sekundy Italku Federicu Brignoneovou, třetí byla Norka Kajsa Vickhoff Lieová. Malý křišťálový glóbus za hodnocení super-G získala jistá vítězka seriálu Švýcarka Lara Gutová-Behramiová, která dnes byla sedmá.

»Tak nějak jsem si to představovala. Jsem hlavně ráda, že už mám veškerou svoji sílu zpátky, že můžu jezdit tak, jak jsem zvyklá a můžu předvést jízdu, kterou bych chtěla. Moc si vážím, že už se cítím dobře. Hlavně musím i poděkovat celému svému týmu. Opravdu jsem moc vděčná, že je všechny mám a mohla jsem jim dát aspoň takový malý dáreček i já,« citovaly Ledeckou weby iSport.cz a iDNES.cz.

Ledecká naposledy vyhrála ve Světovém poháru lyžařek sjezd v Crans Montaně v únoru 2022. V této sezoně po návratu po dvou operacích klíční kosti byla dosud nejlépe třetí v superobřím slalomu před třemi týdny v norském Kvitfjellu.

Dnes v Rakousku vybojovala čtvrtý triumf v lyžařském SP, na pódium se probojovala podesáté. Super-G se jí do dneška povedlo vyhrát v prosinci 2020 ve Val-d’Isere. V hodnocení disciplíny se posunula z jedenáctého na konečné šesté místo.

Navíc má Ledecká 24 prvenství na snowboardu a celkem 38 medailových umístění v paralelních disciplínách.

Závodnice si vyzkoušely trať ve středisku Saalbach-Hinterglemm jen ve středu. O den později byl trénink zrušen, protože organizátoři chtěli z preventivních důvodů šetřit trať. Na startu dnes bylo 21 účastnic.

Ledecká vyrazila s číslem 8. Díky vydařené jízdě ve spodní části tratě byla v cíli první o 45 setin před Němkou Kirou Weidleovou. Na její čas pak neúspěšně útočily i vítězka seriálu Gutová-Behramiová či Rakušanka Cornelia Hütterová, jež rovněž měla šanci vybojovat malý glóbus.

»Nejvíc jsem asi získala ve střední pasáži. Tam to bylo takové skoro obřákové – zleva doprava. Snažila jsem se jet co nejčistěji a hnát do dolů. Myslím, že jsme s Franzem (Gamperem) a Tomášem (Bankem) udělali skvělou prohlídku. Jsem ráda, že je tu mám. Poradili a teď můžeme všichni slavit,« řekla Ledecká.

Nejblíže se k Ledecké dostala Brignoneová, po dojezdu ztratila 28 setin. Třetí Lieová zaostala o další dvě setiny a nepomohl jí ani nejrychlejší třetí a čtvrtý sektor. Ledecká zvládla super-G v čase 1:15,94 a jako jediná stlačila čas pod minutu a šestnáct vteřin.

»Federica je skvělá lyžařka. Je neskutečné, jak jezdí obřáky, super-G, je opravdu multifunkční. Jsem moc pyšná, že můžu být s ní na pódiu. Pro mě je to úžasný zážitek a úspěch. Znamená to, že umím taky trochu lyžovat,« podotkla Ledecká.

Dvaatřicetiletá Gutová-Behramiová získala v sezoně vedle celkového triumfu v SP druhý malý křišťálový glóbus. Předtím ovládla také hodnocení obřího slalomu. V sobotním závěrečném závodu sezony bude rovněž hájit vedení ve sjezdu.

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy