Obojživelnice dál válí. Po medaili z lyží slaví zlatý triumf na snowboardu!

AKTUALIZOVÁNO

Ester Ledecká proměnila i třetí letošní start na snowboardu ve vítězství. Po dvou lednových triumfech v Pamporovu dnes ve Winterbergu vyhrála paralelní slalom, který byl posledním individuálním závodem tohoto ročníku Světového poháru. Pro trojnásobnou olympijskou šampionku je to na prkně 24. vítězství ve Světovém poháru, k tomu má tři triumfy v seriálu ve sjezdovém lyžování. Právě na lyžích o uplynulém víkendu skončila třetí v superobřím slalomu na Světovém poháru v Kvitfjellu. Příběh obojživelnice tak dál pokračuje! 

Osmadvacetiletá česká reprezentantka ve vyřazovacích jízdách ve Winterbergu potvrdila suverénní vítězství z kvalifikace. V osmifinále vyřadila Korejku Čong He-rim, ve čtvrtfinále si poradila s nejlepší snowboardistkou tohoto ročníku SP Ramonou Theresií Hoffmeisterovou z Německa, v semifinále nedala šanci další Němce Cheyenne Lochové. Nejvíce se Ledecké přiblížila ve finále Rakušanka Sabine Schöffmannová, která ztratila 66 setin sekundy. Třetí skončila Italka Lucia Dalmassová.

Ledecká si jízdy na svahu ve Winterbergu užívala. »Skvělý den. Myslím si, že od začátku jsem jezdila hezké, vyrovnané jízdy. Všechno, co jsem chtěla, se mi povedlo. Jsem ráda, že jsem jezdila tahle rychle. Moc mě to bavilo,« uvedla v nahrávce pro média.

Vítězstvím si zajistila třetí příčku v celkovém hodnocení paralelního slalomu, i když se zúčastnila jen tří z pěti závodů. »Celkově si myslím, že ta sezona (na snowboardu) dopadla dobře. Přestože jsem ve slalomu moc závodů nejela, umístila jsem se na třetí pozici celkově. Máme dost dobré skóre na té snowboardové straně. Tři závody, tři výhry jsou fakt dobré statistiky. A ještě jsem se dozvěděla, že vedu v počtu nejvíce vyhraných závodů ve svěťáku, takže to je taky skvělé,« pochvalovala si Ledecká.

Ledecká si vítězstvím zajistila třetí příčku v celkovém hodnocení paralelního slalomu, i když se zúčastnila jen tří z pěti závodů. V celkovém pořadí paralelních disciplín jí patří třináctá příčka. O 53 bodů více nasbírala druhá česká reprezentantka Zuzana Maděrová, jež se zařadila na osmou pozici. Ledecká plánuje ve Winterbergu startovat i v nedělním týmovém závodě.

Všechny tři glóby získala sedmadvacetiletá Hoffmeisterová. Po jistém celkovém triumfu a malém glóbu za obří slalom si zajistila i první příčku v hodnocení slalomu. Všechny trofeje v hodnocení Světového poháru před ní v jedné sezoně vybojovali jen Švýcarka Patrizia Kummerová v roce 2014 a Slovinec Žan Košir v roce 2020.

Adamczyková druhá!

Radost mohou mít fanoušci českého snowboardingu i z dnešního úspěchu Evy Adamczykové. Ta dnes dojela druhá v Cortině d’Ampezzo, když ve finále závodu SP ve snowboardcrossu nestačila jen na Britku Charlotte Bankesovou, jež byla v cíli o 17 setin sekundy dříve.

Adamczyková, jež kvůli účasti v ppulární televizní taneční soutěži StarDance načala sezonu později, stanula na stupních vítězů počtvrté ze šesti letošních startů. Olympijská vítězka ze Soči 2014 však dosud vyhrála jen v lednu ve Svatém Mořici. V celkovém pořadí SP si nicméně dnes polepšila o dvě pozice – na čtvrté místo.

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy