Fotbalové Pardubice představily zrekonstruovaný stadion, na Slavii je vyprodáno

Zástupci pardubického fotbalového klubu dnes na setkání s novináři představili zrekonstruovaný Letní stadion, na kterém poslední tým prvoligové tabulky přivítá v sobotu lídra soutěže Slavii. Východočeši potvrdili, že vstupenky na zápas jsou vyprodané. Práce na rekonstrukci celkem stály město 424 milionů korun. Fotbalový klub bude nově stadion sám spravovat.

Pardubice jsou mezi elitou už od sezony 2020/21, dosud ale musely hrát kvůli nevyhovujícímu stadionu ve vršovickém Ďolíčku. »Hrajeme dva a půl roku první ligu, hráli jsme v azylu. Konečně jsme doma, těšíme se na fanouškovskou podporu,« řekl sportovní ředitel FK Pardubice Vít Zavřel.

Podle něj hráči udělají maximum, aby se tým udržel v lize. Pod vedením nového kouče Radoslava Kováče se Východočeši výsledkově zvedli a v součtu s přípravnými zápasy neprohráli osm utkání v řadě. Nyní se budou moct spolehnout i na větší podporu fanoušků, na zápasy do 120 kilometrů vzdálené Prahy jich jezdilo pravidelně jen několik stovek.

»S Bohemkou jsme měli velmi dobré vztahy, všichni tam pro nás dělali maximum. Přesto to pro nás bylo unavující, hráli jsme vlastně pořád venku. Nejen hráči i vedení teď mají odpovídající zázemí. Konečně bude pardubický tým braný jako ligový,« podotkl Zavřel.

Stadion má nově parametry pro utkání nejvyšších soutěží, vedle je tréninková plocha pro fotbalisty i jiné sportovce. Vznikla nová jižní, severní a východní tribuna, stavební firma opravila hlavní západní tribunu. Kapacita je 4500 diváků, dosud to bylo 600 diváků. Aktuálně je prodaných zhruba 1800 permanentních vstupenek na jarní část sezony.

Už od sobotního duelu se Slavií bude klub používat nový název stadionu. Ten se přejmenuje podle jednoho z partnerů klubu na CFIG Arenu.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy