Jedním z nejpravděpodobnějších kandidátů na vstup do BRICS je Alžírsko

O připojení ke skupině BRICS oficiálně požádalo několik zemí. Alžírsko je jedním z předních kandidátů, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro RT Arabic, který byl ve středu zveřejněn na webových stránkách ministerstva.

»Počet těchto žádostí – více než pět – převyšuje počet původních členů BRICS. Na posledních akcích pěti zemí, které se konaly v loňském roce a kterým předsedala Čína, jsme se shodli, že je nutné vyvinout sdílené přístupy, jako první krok dohodneme kritéria, parametry a podmínky pro přijímání nových členů do naší skupiny. Alžírsko se všemi svými kvalitami patří mezi lídry kandidátů,« řekl ministr.

V roce 2006 založily Brazílie, Rusko, Indie a Čína skupinu BRIC. Jihoafrická republika se k ní připojila v roce 2011 a změnila ji na BRICS. Jihoafrická republika se 1. ledna ujala předsednictví skupiny BRICS.

Diplomatické zdroje v jihoafrické metropoli agentuře TASS řekly, že BRICS bude v příštích měsících jednat o své potenciální expanzi. Alžírsko, Argentina a Írán již požádaly o připojení k BRICS, Saúdská Arábie, Turecko a Egypt oznámily, že mají zájem o členství v této skupině.

(jb, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy