Hokejová dvacítka by měla vyrazit za obhajobou stříbra na MS i s Kulichem

Šest hokejistů, kteří v lednu získali na juniorském mistrovství světa v Halifaxu stříbrné medaile, zařadil trenér Patrik Augusta do širší nominace české reprezentace pro nadcházející šampionát hráčů do 20 let v Göteborgu. Nechybí mezi nimi útočník Jiří Kulich, který v současnosti působí na farmě Buffala v Rochesteru a v aktuální sezoně si připsal i jeden start v NHL. Vedení národního týmu získalo souhlas zástupců Sabers, že jej pro akci ve Švédsku uvolní.

»Dokud ale nebude ve Švédsku a s báglem a hokejkami, může se stát cokoliv,« řekl Augusta na dnešní tiskové konferenci. Věří ale, že nejproduktivnější český hráč na předešlém MSJ podle dohody tři nebo čtyři dny před začátkem turnaje na sever Evropy přiletí. »Pro nás i celý český hokej je to nejlepší hráč této věkové kategorie. Určitě jsme ho chtěli mít. Zatím máme příslib, ale dokud nepřiletí, jistota tam není,« uvedl Augusta.

V širší nominaci figurují tři brankáři, osm obránců a 15 útočníků. Na soupisku může být vedle tří brankářů zapsáno 20 hráčů. »Čekají nás před turnajem dvě přípravná utkání, po tom druhém proti Finsku bychom chtěli mít jasno. Podle pravidel ale s námi mohou i poté trénovat tři hráči, kteří nejsou na soupisce,« řekl Augusta, který převzal juniorskou reprezentaci před sezonou po Radimu Rulíkovi.

Česko se pod jeho vedením bude snažit navázat na vydařený předchozí šampionát. »Chceme být co nejúspěšnější. Chceme jít zápas od zápasu a ideální by bylo, abychom se každým zápasem lepšili. Jak se říká, jen nebe je limit,« podotkl Augusta. »Máme v týmu šest hráčů, kteří si k tomu minule, jak se lidově říká, čuchli. A věřím, že všichni dělají hokej proto, aby vyhrávali a byli, co nejúspěšnější. Věřím, že dokáží nakazit ostatní a budou jako lídři mužstvo přirozeně vést,« přál si Augusta.

Národní tým odletí do Švédska v neděli, první zápas na turnaji čeká juniory v úterý 26. prosince, kdy se utká se Slovenskem. V základní skupině B Augustův výběr nastoupí ještě proti Norsku, USA a Švýcarsku.

* * *

Nominace

Brankáři: Michael Schnattinger (Bílí Tygři Liberec), Michael Hrabal (University of Massachusetts/NCAA), Jakub Vondraš (Sudbury Wolves/OHL).

Obránci: Adam Jiříček (Plzeň), Aleš Čech (Mladá Boleslav), Tomáš Galvas (Bílí Tygři Liberec), Vojtěch Port (Edmonton Oil Kings/WHL), Matteo Kočí (Kamloops Blazers/WHL), Marek Alscher (Portland Winterhawks/WHL), Tomáš Cibulka (Val-d’Or Foreurs/QMJHL), Tomáš Hamara (Brantford Buldogs/OHL).

Útočníci: Matěj Přibyl (Vítkovice Ridera), Matěj Maštalířský (Verva Litvínov), Adam Bareš (Pelicans Lahti/ Fin.), Sebastian Redlich (Södertälje/Švéd.), Jakub Štancl (Växjö Lakers/Švéd.), Jiří Kulich (Rochester Americans/AHL), Dominik Rymon (Everett Silvertips/WHL), Robin Sapoušek (Victoria Royals/WHL), Ondřej Becher (Prince George Cougars/WHL), Adam Židlický (Mississauga Steelheads/OHL), Šimon Šimon Slavíček (Flint Firebirds/OHL), Matyáš Šapovaliv (Saginaw Spirit/OHL), Eduard Šalé (Barrie Colts/ OHL), Jakub Hujer (Rimouski Oceanic/QMJHL), Matyáš Melovský (Baie-Comeau Drakkar,/QMJHL).

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy