Jako v Praze, tak i v Tacenu. Dominance českých kajaků

AKTUALIZOVÁNO

Vodní slalomáři Jiří Prskavec s Vítem Přindišem obsadili na Světovém poháru v Tacenu první dvě místa v závodě kajakářů a zopakovali výsledek z Prahy. Prskavec zvítězil o čtyři a půl sekundy a připsal si druhé letošní prvenství.

Olympijský vítěz z Tokia Prskavec projel trať ve slovinském středisku čistě a měl i nejrychlejší čas. Vítěz semifinále Přindiš hned v úvodu chyboval, ale původní padesátisekundovou penalizaci z první branky mu rozhodčí po dojetí zrušili. Úřadující mistr světa se posunul hned za Prskavce.

»Ani v jednom semíčku jsem nezajel branky jedna a dva, tam jsem vždycky ztratil čas. Ve finále jsem začal výborně, proklouzlo mi to a na té vlně jsem se držel až dolů,« řekl Prskavec České televizi. »Mám z toho strašnou radost, podruhé za sebou se mi povedlo v Tacenu zvítězit, a to se strašně cení,« dodal.

Zatímco Prskavec v Tacenu zopakoval loňské prvenství, Přindiš se ve Slovinsku dostal na stupně vítězů v SP poprvé v kariéře. Celkovým osmým triumfem v seriálu se Prskavec na Přindiše dotáhl.

»Medaile je krásná, je to moje první z Tacenu. Byl jsem tady čtvrtý, pátý, různý místa. Je to vlastně jedna z mála tratí, kde mi medaile vždycky unikala. Konečně ji tady mám, navíc zase v českém dvojboji, takže paráda,« prohlásil v ČT Přindiš.

Oba si polepšili i v průběžném hodnocení SP – Prskavec po třech závodech vede, Přindiš je třetí. Mezi oběma Čechy je Ital Giovanni De Gennaro, který dnes dojel šestý.

Veronika Vojtová si oproti semifinále o dvě příčky polepšila a skončila osmá. Vyhrála hvězdná Australanka Jessica Foxová, jež si spravila chuť po pátečním nevydařeném finále na kanoi.

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy