Home Sport Jako v Praze, tak i v Tacenu. Dominance českých kajaků

Jako v Praze, tak i v Tacenu. Dominance českých kajaků

FOTO - kanoe.cz

AKTUALIZOVÁNO

Vodní slalomáři Jiří Prskavec s Vítem Přindišem obsadili na Světovém poháru v Tacenu první dvě místa v závodě kajakářů a zopakovali výsledek z Prahy. Prskavec zvítězil o čtyři a půl sekundy a připsal si druhé letošní prvenství.

Olympijský vítěz z Tokia Prskavec projel trať ve slovinském středisku čistě a měl i nejrychlejší čas. Vítěz semifinále Přindiš hned v úvodu chyboval, ale původní padesátisekundovou penalizaci z první branky mu rozhodčí po dojetí zrušili. Úřadující mistr světa se posunul hned za Prskavce.

»Ani v jednom semíčku jsem nezajel branky jedna a dva, tam jsem vždycky ztratil čas. Ve finále jsem začal výborně, proklouzlo mi to a na té vlně jsem se držel až dolů,« řekl Prskavec České televizi. »Mám z toho strašnou radost, podruhé za sebou se mi povedlo v Tacenu zvítězit, a to se strašně cení,« dodal.

Zatímco Prskavec v Tacenu zopakoval loňské prvenství, Přindiš se ve Slovinsku dostal na stupně vítězů v SP poprvé v kariéře. Celkovým osmým triumfem v seriálu se Prskavec na Přindiše dotáhl.

»Medaile je krásná, je to moje první z Tacenu. Byl jsem tady čtvrtý, pátý, různý místa. Je to vlastně jedna z mála tratí, kde mi medaile vždycky unikala. Konečně ji tady mám, navíc zase v českém dvojboji, takže paráda,« prohlásil v ČT Přindiš.

Oba si polepšili i v průběžném hodnocení SP – Prskavec po třech závodech vede, Přindiš je třetí. Mezi oběma Čechy je Ital Giovanni De Gennaro, který dnes dojel šestý.

Veronika Vojtová si oproti semifinále o dvě příčky polepšila a skončila osmá. Vyhrála hvězdná Australanka Jessica Foxová, jež si spravila chuť po pátečním nevydařeném finále na kanoi.

(koz, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here