Kapitánem na domácím MS bude Červenka, po Kämpfově příjezdu vypadl Kousal

Kapitánem hokejové reprezentace na domácím mistrovství světa v Praze a Ostravě bude útočník Roman Červenka, jenž zastával tuto roli i na předchozích dvou šampionátech. Jeho asistenty budou útočník New Jersey Ondřej Palát a obránce Radko Gudas z Anaheimu. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí týmu Ondřej Kalát.

Osmatřicetiletý Červenka, jenž nosí na dresu »céčko« i ve švýcarském Rapperswilu, je nejzkušenějším hráčem mužstva. Mistr světa z roku 2010 se představí už na jedenáctém mistrovství světa. V roce 2011 v Bratislavě i předloni získal bronz.

Byl i na čtyřech olympijských hrách a na Světovém poháru v roce 2016. Jako kapitán působil také na šampionátu v roce 2018 a na olympijském turnaji před dvěma lety v Pekingu. Na turnaji v Praze bude útočit na hranici 200 odehraných zápasů v národním týmu, ke které mu chybí dva starty.

Palát s Gudasem patří k nejvýraznějším českým hráčům v NHL za poslední roky. Třiatřicetiletý Palát vyhrál s Tampou Bay dvakrát Stanley Cup (2020 a 2021). O necelý rok starší Gudas má rovněž bohaté zámořské zkušenosti, v současném českém týmu je druhým nejstarším bekem po Tomáši Kundrátkovi.

Celkem je na soupisce 12 třicátníků. Vedle Gudase, Kundrátka, Paláta a Červenky, jenž je ve výběru kouče Radima Rulíka nejstarší, mezi ně patří také gólman Petr Mrázek, obránci Michal Kempný, Jakub Krejčík a Jan Rutta a útočníci Jakub Flek, Lukáš Sedlák, Radan Lenc a Matěj Stránský.

Kousal nepojede na dovolenou

Z kádru reprezentace vypadl den před startem MS po příjezdu Davida Kämpfa z Toronta jiný útočník Pavel Kousal. Kämpf už se dnes zapojil do tréninku s týmem a kouč Radim Rulík počítá s jeho nasazením do pátečního utkání s Finskem.

Kousal odehrál během sezony v dresu národního týmu sedm utkání, jednou skóroval a přidal čtyři nahrávky. O možnost zahrát si premiérově na MS ale sparťanský útočník ještě úplně nepřišel. Rulík ho požádal, aby byl připravený v roli náhradníka, i když se nemůže dál připravovat s mužstvem.

»Jsem s ním domluvený, že neodjede na dovolenou a bude v případě potřeby připravený. Protože může nastat situace jako třeba na loňském šampionátu, kdy byl dodatečně kvůli zraněním hráčů povoláván třeba Radan Lenc,« uvedl Rulík.

Před rokem na MS v Tampere a Rize vypadli Čechům kvůli zraněním hned v úvodu turnaje klíčoví útočníci Filip Chytil s Lukášem Sedlákem. Nahradili je Lenc a Radim Zohorna. »Nikdy nevíte, co zápasy přinesou. Půjdeme v nich na hranici sebeobětování a obětavosti. A to může přinést zranění,« řekl Rulík.

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy