Karlovy Vary ukončily téměř měsíční čekání na plný bodový zisk

S týdenním předstihem oproti původnímu plánu zahájili hokejisté Karlových Varů a Českých Budějovic program 23. kola extraligy. Vary proti v poslední době oblíbenému protivníkovi ukončily čekání na plný bodový zisk, který si naposledy připsaly 27. října. V tabulce se po výhře 4:2 posunuly z devátého na osmé místo právě před svého dnešního soka. Vítězný gól vstřelil ve 33. minutě útočník Dávid Gríger, jenž si v utkání připsal i asistenci.

Úvodní třetina se nesla ve znamení nepřesností z obou stran. Opticky měli více ze hry hosté z jihu Čech. A nakonec i brankově. Českobudějovičtí několikrát střelecky prověřili Frodla, zejména pokus zcela osamoceného Vopelky jen díky pohotové lapačce strážce karlovarské branky neskončil gólem. Motor se ale radoval až v 19. minutě, když si Simon ve skrumáži našel Frodlem vysoko vyražený puk a bekhendovou střelou otevřel skóre.

Druhá třetina se nesla ve zcela jiném duchu. Karlovarští vylezli ze své ulity, přidali do hry větší pohyb, což se projevilo i na skóre. Ve 23. minutě po zadovce Plutnara vystřelil za modrou čárou Bernovský – po zranění poprvé hrající v sestavě domácích – a Strmeň, ač nikým neatakován, propustil puk za svá záda. O čtyři minuty později se do přečíslení dostali Gríger s Redlichem, jenž přesnou střelou otočil vývoj duelu.

Ve 32. minutě se sice po vyhraném buly dostal k puku Přikryl a střelou z první vrátil výsledek do rovnovážného stavu, ale bohorovně hrající obrana Motoru i po vyrovnávací brance opětovně propadla a nechala ujet do přečíslení pro změnu dvojici Procházka, Gríger. Aktuálně nejlepší střelec domácích vrátil vedení na stranu Karlových Varů.

V závěrečném dějství sice Jihočeši přitlačili domácí do jejich obranného pásma, ale vyrovnat se jim už nepodařilo, v cestě jim stál výborný Frodl. Nejblíže k vyrovnávací brance byl při svém nájezdu v 54. minutě Ordoš, ale Frodl jeho střelu zlikvidoval parádním zákrokem. Když po závaru nevyužil o chvíli později svou příležitost ani Gulaš, mohli se po delší době z vítězství za tři body radovat hráči Energie. Jistotu jim dal při power play Jihočechů v 60. minutě Beránek střelou do prázdné branky.

»Dnes to byla vydřeá výhra a zásluhu na ní má hlavně jeden muž, který nás drží pořád – Dominik Frodl,« zhodnotil jeden z karlovsrských trenérů Václav Eismann. »Nehráli jsme zle, ale naše produktivita je špatná. Celkově dáváme málo gólů,« dodal Eismannův protějšek Jiří Hanzlík.

* * *

HC Energie Karlovy Vary – Banes Motor České Budějovice 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Bernovský (Plutnar), 27. T. Redlich (Gríger), 33. Gríger (O. Procházka), 60. O. Beránek – 19. D. Simon (Harris, Hovorka), 32. F. Přikryl (M. Hanzl). Rozhodčí: Hribik, Šír – Gerát, Axman. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 3401.