Kladno má negativní klubový rekord: patnáctá porážka v řadě

Hokejisté posledního Kladna prohráli v dohrávce 29. kola s Vítkovicemi 2:3. Poslední Rytíři dvakrát vedli, přesto si připsali patnáctou porážku za sebou, podesáté v řadě vyšli naprázdno a na třináctou Mladou Boleslav dál ztrácejí 12 bodů. Hosté poskočili na 10. místo, v čase 48:21 rozhodl zápas druhou brankou v utkání útočník Jakub Kotala.

Patnáctá porážka po sobě je zároveň pro Kladno nelichotivým klubovým rekordem. »Kdybych věděl, v čem je problém a proč jsme si dnes nechali zápas zase utéct, řekl bych to a už by se to nestalo. Je to pořád dokola – každý zápas má podobný průběh. Dneska to bylo zase tak. Šli jsme přesilovkou do vedení, pak si to zase necháme utéct. Hodně nás to mrzí,« řekl útočník Richard Jarůšek.

Rytíři se před svými diváky představili po sérii čtyř venkovních utkání již s uzdraveným Jágrem, který nastupoval ve čtvrtém útoku. Ostravané začali náporem a hned v úvodních sekundách měl obrovskou šanci Chlán, ale brankář Mitens ho skvělým zákrokem vychytal. Na trestnou lavici musel vzápětí Hejda, ale Středočeši se ubránili.

Chuť a odhodlání domácích utnout šňůru neúspěchů přinesly ovoce v šesté minutě, kdy Jarůšek vybojoval kotouč, v přečíslení dvou na jednoho naznačil střelu, místo ní ale našel Bláhu a tomu stačilo trefit odkrytou branku. V deváté minutě byli Kladenští velmi blízko další gólové oslavě, jenže Vimmer zazvonil jen na horní tyčku.

Odčiněná chyba

Ve druhé třetině měli opticky navrch spíše Ostravané. A dočkali se vyrovnání. Ve 27. minutě Kladenští propadli, hosté na dvě přihrávky připravili šanci pro Kotalu, jenž tváří v tvář Mitensovi nezaváhal. Vedení mohl domácím vrátit Jarůšek, ve dvou šancích v krátkém sledu ale nebyl přesný.

Zanedlouho mohli naopak dokonat obrat Vítkovičtí, Fridrich ale zakončil ve velké šanci jen do horní tyčky. Před přestávkou po Jágrově střele neuspěl z dorážky Melka a skóre zůstalo vyrovnané.

Po 46 sekundách třetí části byl prvním vyloučeným hráčem na straně hostů Kotala a Rytíři sehráli přesilovku úspěšně. Ticháček nabil na kruh Tralmaksovi a ten ranou bez přípravy propálil Klimeše. Prakticky za stejných okolností Ostravané díky Raskobovi vyrovnali, jen s tím rozdílem, že potrestaný Klepiš byl v tu chvíli jedinou sekundu zpátky ve hře. A uběhlo 58 sekund a domácí zmrazil Kotala.

»Po mé chybě jsme prohrávali a já jsem si říkal, že to budu muset odčinit, protože ten první gól šel jasně za mnou. Na domácí platilo celý zápas, když jsme to rychle otočili a dali jsme si to ve středním pásmu rychle z první. Dalo se pak chodit do otevřené obrany. Podruhé jsem pálil pod lapačku a vyšlo to,« uvedl Kotala.

V 52. minutě se prodral do šance Melka, Auvitu zatáhl za záchrannou brzdu a sudí nařídili trestné střílení. K jeho exekuci se rozjel Sideroff, zakončil ale jen do Klimešovy lapačky. Domácím při závěrečné snaze o vyrovnání nevyšla ani hra bez gólmana, přestože posledních 22 sekund hráli přesilovku.

Matematická šance existuje

Hned v pondělí budou mít další šanci utnout své trápení, a to při opakování souboje s Vítkovicemi. Myšlenky na baráž si zatím odmítají připustit. »Dokud tam ta šance je, tak se o tom nebudeme bavit. Až tam ta šance nebude… Ale ještě je brzy na to, abychom skládali zbraně, dokud tam ta šance matematicky je,« prohlásil asistent domácího kouče Pavel Skrbek.

»Celkově byl zápas hodně utrápený, ale pro nás jsou to důležité tři body. Říkali jsme si před třetí třetinou, že půjdeme po vítězství, a chtěli jsme co nejméně času strávit u nás v pásmu. Věřili jsme si, že v závěru budeme lepší. Naštěstí tam padly dva góly, povedla se nám pěkná otočka a zvládli jsme to,« řekl Kotala.

* * *

Rytíři Kladno – HC Vítkovice Ridera 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. O. Bláha (Jarůšek), 43. Tralmaks (Ticháček, Klepiš) – 27. Kotala (Prčík, T. Šoustal), 48. Raskob (P. Zdráhal, Roberts Bukarts), 49. Kotala (Lakatoš, Chlán). Rozhodčí: Hribik, Květoň – J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 2673.