Martincová otočila duel s Číňankou Jüan Jüe a je ve čtvrtfinále. Stejně jako Nosková

AKTUALIZOVÁNO

Tenistky Tereza Martincová a Linda Nosková postoupily po obratech do čtvrtfinále turnaje WTA v Praze. Osmadvacetiletá Martincová porazila Číňanku Jüan Jüe 1:6, 6:2 a 6:2, o deset let mladší Nosková vyřadila přemožitelku Barbory Strýcové Ankitu Rainaovou z Indie 1:6, 7:5, 6:1. Martincová narazí v pátek na Japonku Nao Hibinovou, Nosková vyzve Slovenku Annu Karolínu Schmiedlovou.

»Turnaj doma je velmi speciální. Byla jsem hodně nervózní, nebyla jsem schopná začít hrát. Myslela jsem, že po prvním zápase to ze mě spadne, ale nestalo se. Byla jsem jako kámen, nebyla jsem schopná se pohnout, švihnout, nic… Výměny jsou tady dlouhé, míče se hodně zastavují a skáčou vysoko. Těžko se do toho mlátí,« uvedla pro oficiální stránky turnaje Martincová, která okomentovala také svou parádní sérii osmi vyhraných gemů.

Osmadvacetiletá Martincová se měla utkat s Jüan Jüe už ve středu, zápas ale déšť odložil na dnešek. České tenistce se první set nevydařil. Neudržela ani jeden ze čtyř servisů a prohrála jej za sedmatřicet minut. Poté odešla na chvíli mimo kurt a pauza jí prospěla. Ve druhém setu získala rodačka z Prahy tři brejky a vynutila si rozhodující sadu.

Po osmém vyhraném gamu za sebou utekla do vedení 3:0. Jüan Jüe sice ještě snížila na 2:3, Martincová ale pak už dominovala. Po dvou hodinách a šesti minutách proměnila čtvrtý mečbol. Domácí tenistka, startující na volnou kartu, zápas otočila podobně jako v 1. kole s krajankou Gabrielou Knutsenovou.

Nosková také neměla dobrý úvod, první set prohrála za 27 minut. Ve druhém dlouho prohrávala a returnovala za stavu 4:5 na udržení v zápase, dokázala však těžké chvíle ustát a díky třem hrám za sebou srovnala. Pak už Nosková přišla o servis jen jednou a využila po necelých dvou hodinách hry druhý mečbol. Na turnaji může zopakovat loňskou semifinálovou účast.

»Převažuje úleva. S touhle hráčkou bych asi nechtěla prohrát a hlavně po takovém blbém výkonu. Doufám, že to zítra trochu vylepším,« řekla Nosková. »Vypadalo to, že soupeřka dávala strašné rány, ale ve skutečnosti to tak nebylo. Já jsem nemohla najít rytmus, protože jsem si myslela, že to přiletí rychle, ale většinou to tak nebylo. Takže většinu míčů jsem měla před sebou a nelétaly tam, kam jsem chtěla. Ve druhém setu už jsem si na to pomalé tempo zvykla,« dodala Nosková.

Zatímco Korpatschová postoupila po skreči Belgičanky Yaniny Wickmayerové za stavu 4:0 v prvním setu, Cornetová zdolala po třech hodinách a 19 minutách Estonku Kaiu Kanepiovou 7:6, 5:7, 6:4. Ve čtvrtfinále je také Rumunka Jaqueline Cristianová, jež vyzve Ukrajinku Katerynu Baindlovou.

Dodejme, že Barbora Palicová a Dominika Šalková přetavily své divoké karty pro hlavní soutěž čtyřhry v takřka senzační premiérový postup do semifinále turnaje na okruhu WTA. Ve čtvrtečním pražském čtvrtfinále si vyšláply na nasazené jedničky Šuaj Čang a Lin Ču, které porazily za hodinu a devět minut dvakrát 6:4.

(koz, čtk)

FOTO – Livesport Prague Open / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy