První horská etapa oblékla do žlutého Jaie Hindleyho

AKTUALIZOVÁNO

První horskou etapu Tour de France vyhrál vítěz loňského Gira Jai Hindley z Bory. Dostal se i do celkového vedení. Obhájce prvenství Jonas Vingegaard najel na hlavního soupeře Tadeje Pogačara přes minutu.

Sedmadvacetiletý Hindley o triumfu v páté etapě rozhodl po útoku v závěrečném stoupání na Col de Marie Blanque. Náskok udržel až do cíle v Larunsu a připsal si premiérový úspěch na Tour v kariéře.

Na druhé příčce po 163 kilometrech, kdy peloton překonal i stoupání nejtěžší kategorie na Col de Soudet, dojel se ztrátou 32 sekund Ital Giulio Ciccone, třetí byl Rakušan Felix Gall.

Oba do cíle dotáhnul obhájce loňského triumfu Jonas Vingegaard. Dánský cyklista v posledním kopci nastoupil dalšímu favoritovi Tadeji Pogačarovi ze Slovinska a nedal dvojnásobnému šampionovi šanci.

Do cíle dojel Vingegaard na pátém místě s více než minutovým odstupem od Pogačara a v průběžném pořadí mu patří druhé místo se ztrátou 47 sekund na Hindleyho. Australan o žlutý trikot připravil Adama Yatese z Velké Británie.

Na třetí příčce je Ciccone se ztrátou jedné minuty a tří sekund. Pogačarovi patří šestá příčka a za Hindleym zaostává o jednu minutu a 40 sekund. Od Vingegaarda ho dělí 53 sekund.

Ve čtvrtek je v Pyrenejích na programu další horská etapa. Peloton na 145 kilometrech mezi Tarbes a Cauterets-Cambasque čekají dvě stoupání první kategorie a především výjezd na Tourmalet.

5. etapa (Pau – Laruns, 163 km):

1. Hindley (Austr./Bora-hansgrohe) 3:57:07, 2. Ciccone (It./Lidl-Trek), 3. Gall (Rak./AG2R-Citroën Team), 4. Buchmann (Něm./Bora-hansgrohe) všichni -32, 5. Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) -34, 6. Skjelmose (Dán./Lidl-Trek) -1:38.

Průběžné pořadí: 1. Hindley 22:15:12, 2. Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) -47, 3. Ciccone -1:03, 4. Buchmann -1:11, 5. A. Yates (Brit./SAE Team Emirates) -1:34, 6. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates) -1:40.

(zmk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy