Sáblíková se vrátila do Světového poháru druhým místem v Polsku

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se po zranění vrátila do Světového poháru druhým místem na 3000 metrů v Tomaszówě Mazowieckém. Světová rekordmanka v Polsku prohrála o pouhých osm setin sekundy s vedoucí ženou seriálu Ragne Wiklundovou z Norska.

Pětatřicetiletá Sáblíková se vrátila k závodění po prosincovém zranění v Calgary, kde se při pádu řízla bruslí do nohy. Třetí díl SP v Kanadě proto vynechala úplně, ve čtvrtém nastoupila jen na trati 5000 metrů, aby se kvalifikovala na mistrovství světa. Kvůli léčbě se odhlásila také z lednového mistrovství Evropy ve víceboji.

Na pomalejší dráze v Tomaszówě Mazowieckém jela Sáblíková už ve čtvrté z osmi dvojic s domácí Magdalenou Czyszczonovou. Časem 4:06,04 se dostala do čela a pak už jen čekala, zda ji překoná některá ze soupeřek jedoucích po ní. Povedlo se to až v poslední jízdě favorizované Norce Wiklundové, jež trojnásobnou olympijskou vítězku porazila o necelou desetinu sekundy.

Sáblíková si cenila nejen pódia, ale hlavně nejlepší jízdy v sezoně. »Jedna věc je stříbrná medaile ze svěťáku, ale druhá věc je – a ta je pro mě strašně důležitá, možná důležitější než to stříbro – a to je projev jízdy. Měla jsem sílu jet i v konci a úplně extra jsem neumírala. To má pro mě obrovskou cenu. Že jsem se vrátila na nějaký ten level,« řekla Sáblíková v nahrávce pro média.

Osm setin odstupu od vítězství neřešila. »Jsem ráda, že jsem dokázala jet vyrovnaný závod, to má pro mě daleko větší cenu. Hlavně ten projev, to beru všemi deseti. Pro mě je důležité, jak se cítím a co prožívá moje hlava. To je důležité pro další závody,« doplnila.

Za Sáblíkovou, která se dostala na stupně vítězů poprvé v sezoně, skončila třetí Nizozemka Marijke Gronewoudová. Její hvězdná krajanka Irene Schoutenová, úřadující olympijská šampionka a druhá žena SP, v Polsku společně s některými dalšími nizozemskými reprezentanty nestartuje.

V hodnocení Světového poháru se Sáblíková posunula před finále, jež se v pojede příští týden také v Tomaszówě Mazowieckém, na osmé místo. V sobotu by měla česká rychlobruslařka absolvovat závod na 1500 metrů, v neděli je přihlášená na kilometr.

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy