Straka se vrací na Slovensko. Úkol zní: zachránit Michalovce

Fotbalový trenér František Straka se pokusí zachránit Michalovce v nejvyšší slovenské soutěži. Pětašedesátiletý český kouč nahradí u předposledního týmu ligové tabulky odvolaného Petera Struhára. Informoval o tom server Šport.sk.

Straka se vrací do slovenské ligy v podobné situaci, jako když před rokem přebíral Trenčín. Ten se na konci března rovněž nacházel na předposlední příčce, pod vedením zkušeného českého kouče ale uhrál v osmi zápasech 14 bodů a obsadil devátou pozici. Klub nicméně Strakovi neprodloužil smlouvu.

Michalovce získaly v aktuálním ročníku jen šest bodů a stejně jako poslední Zlaté Moravce ve 20 zápasech nezvítězily. Opět je tak čeká skupina o záchranu. Poslední celek slovenské ligy sestupuje přímo o patro níž, předposlední tým sehraje baráž proti druhému mužstvu tabulky druhé ligy.

Bývalý reprezentační obránce Straka před angažmá v Trenčíně trénoval naposledy druholigový Třinec. V minulosti vedl řadu klubů včetně Sparty a Slavie, v lize působil také v Příbrami, Českých Budějovicích, Teplicích, Plzni a Karviné. Koučoval rovněž Slovan Bratislava a v jednom utkání byl na lavičce české reprezentace.

(čtk)

FOTO – FTV Prima

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy