Třinec před svými fanoušky. Cíl jasný: vyrovnat sérii se Spartou

Hokejisté Třince budou ve čtvrtek před svými diváky bojovat proti Spartě o třetí bod a vyrovnání semifinále play off extraligy. Oceláři se vrátili do série dvěma výhrami a ze stavu 0:3, který dosud v historii extraligového play off nikdo neotočil, prohrávají už jen 2:3. Sparta bude mít třetí pokus, aby sérii uzavřela a mohla vyzvat v boji o titul Pardubice. Pomoci jí k tomu má doprava letadlem. Stejně jako v úterý v Praze se musí obejít bez potrestaného kapitána Michala Řepíka. Zápas začne v 17 hodin.

Třinec v sezoně nenašel recept na Spartu v sedmi případech, na pokraji vyřazení se mu to však podařilo dvakrát za sebou. Slezané tak udrželi při životě skvělou šňůru čtrnácti vítězných sérií za sebou a mohou stále pomýšlet na zisk pátého titulu v řadě.

»My víme, jak hrají oni, oni zase, jak hrajeme my. Nastavíme hlavy a půjdeme zase od nuly. Pořád prohráváme 2:3. My jsme ti, co mají nůž na krku a nesmějí prohrát. Bude to o tom, kdo udrží nervy déle na uzdě, kdo skóruje a pak to udrží. Moc rád bych si v Praze v téhle sérii ještě zahrál,« řekl třinecký obránce Marian Adámek. Zápasy jsou podle něj hodně náročné. »Je třeba rychle střídat, zbytečně se nezatavit, nedělat chyby ve středním pásmu, nepouštět soupeře před bránu, čistit to kolem branky a hrát zodpovědně. Snad nám to teď vydrží,« uvedl.

Útočník Patrik Hrehorčák vidí stále prostor pro zlepšení. »Myslím, že je škoda, když si zápasy tak komplikujeme. Vedeme 2:0, pak i 3:1, ale na konci je z toho ještě takové drama. Jsme na to už specialisti. Měli bychom ty konce zvládat lépe. Už jsme takhle přišli o druhý zápas v sérii a snadno jsme mohli přijít i o ten poslední, což by znamenalo konec sezony. Musíme se z toho poučit a hrát aktivněji, nečekat na vlastní smrt,« prohlásil Hrehorčák.

Čtěte také: Divočina na Spartě. Nadvakrát zkoumaný (a nakonec odvolaný) gól a Třinec slaví druhou výhru

Sparťané se rozhodli – podobně jako Oceláři ve stejné fázi čtvrtfinálové série proti Českým Budějovicím – před šestým zápasem ušetřit síly tím, že na zápas dnes namísto více než čtyřhodinové cesty autobusem odletěli. V dějišti utkání tak budou výrazně rychleji. Po zhruba třičtvrtěhodinovém letu dojedou za stejně dlouhou dobu do Třince.

»Benefity jsou jasné: více prostoru na regeneraci a snaha zajistit co nejlepší podmínky pro maximální sportovní výkon. Zároveň získáme více času na soustředění se na šestý zápas. Náklady hradí samotný klub, po zápase letíme také zpět,« řekl serveru sport.cz tiskový mluvčí klubu Marek Táborský.

Svěřencům kouče Pavla Grosse utekla dvakrát po sobě hned první třetina. Ve čtvrtém a pátém duelu ji prohráli shodně 0:2. »Musíme začít hned od začátku, šlapat do toho a hrát náš hokej, který nám umožnil vést 3:2 v sérii. Není proč se bát. Jedeme do Třince vyhrát, ale musíme se poučit a hrát celých šedesát minut. Pořád je to na nich. My vedeme sérii 3:2, oni hrají o to, aby jim neskončila sezona. Do Třince jedeme sebevědomí, akorát musíme zlepšit začátek. Když ho zlepšíme, budeme v pohodě. Nebojíme se toho, máme hlavy nahoře,« uvedl obránce Jakub Krejčík.

»Budeme se snažit vyvarovat toho, aby nám zase utekla první třetina. Věděli jsme, že to bude strašně těžká série. Kdyby to bylo jednoduché, tak jsme vyhráli 4:0 na zápasy. Děláme, co je v našich silách. Ve čtvrtek se to budeme snažit v Třinci ukončit,« doplnil útočník Filip Chlapík.

Pokud by Pražané pod Javorovým neuspěli, návrat letadlem by jim výrazně pomohl i s ohledem na nezvykle brzký začátek případné rozhodující bitvy. Sobotní sedmý zápas by kvůli přestavbě O2 areny pro nedělní florbalové superfinále začal už ve 13 hodin.

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy