Třinec vyhrál doma podeváté v řadě a má přímý postup do čtvrtfinále

Třinečtí hokejisté porazili ve 46. kole extraligy Litvínov 5:2, vyhráli doma podeváté v řadě a zajistili si přímý postup do čtvrtfinále. Obhájce titulu prohrával po první třetině, ale skóre otočil mezi 23. až 44. minutou i díky třem využitým přesilovým hrám na 5:1. Na obratu se podílel dvěma góly Andrej Nestrašil. Obě branky Vervy vstřelil obránce Kristaps Zile.

»První třetinu jsme měli opravdu špatnou. Brzký gól nás zabrzdil, měli jsme i tři vyloučení. To je něco, co si nemůžeme dovolit. Hosté mají přesilovky slušené a my velmi hazardovali s dobrým výsledkem. Ve druhé třetině jsme si pomohli přesilovkama, to bylo důležité. Nakonec jsme si vítězství pohlídali a víceméně i zasloužili,« radoval se trenér Třince Zdeněk Moták.

Oceláři se navíc v tabulce přiblížili druhé Spartě, která dnes podlehla brněnské Kometě 4:5 po samostatných nájezdech. Ve skvělé kulise se v O2 areně hrál vynikající duel plný zvratů. Domácí prohrávali 0:2 a 2:3, ale pak zase 4:3 vedli, nakonec však berou jen bod. »Zápas měl skvělou atmosféru a připomněl play off. V našich zápasech s Kometou tolik branek zatím nepadalo, dnes to bylo výjimečné. Nájezdy se nám nepovedly, tak musíme soupeři pogratulovat,« řekl Pavel Gross, kouč Sparty.

Ta po dnešku může na případnou první příčku na 99 procent zapomenout. Vedoucí Pardubice totiž rozstřílely 7:1 ambiciózní Liberec a v čele tabulky již mají čtyřbodový náskok, a to s vědomím čtyř duelů k dobru. Dynamo si rozhodující náskok připravilo již v první třetině, v níž dalo čtyři góly. Hráči zápasu jsou nakonec především obránce Ondřej Vála a útočník Robert Říčka, kteří se dnes prosadili dvakrát.

»V prvních dvou, třech střídáních nás Liberec zatlačil a měl i nějaké šance, při kterých nás skvěle podržel brankář. Poté jsme převzali iniciativu a dali čtyři branky. Hráli jsme velmi dobře, měli jsme dobrý pohyb a hlavně jsme získávali hodně kotoučů při forčekingu, což byl náš cíl a kluci to plnili parádně. Bylo na nich znát, jak chtějí hrát a vyhrát. Těší mě, že jsme v zápase neměli žádný výpadek, všechy tři třetiny byly podobné. Musím hráče ocenit, že hráli celých šedesát minut, plnili přesně to, co jsme si řekli. Odehráli jsme to velice dobře i defenzivně. Z naší strany opravdu velice dobře odehraný zápas,« zhodnotil dnešní kanonádu na klubových internetových stránkách pardubický lodivod Marek Zadina.

Neuvěřitelné věci se dnes děly v Kladně. Plzeň tam otočila zápas z 1:3 na 4:3 v prodloužení i díky dvěma gólům při hře bez brankáře. Domácí sahali po druhé výhře v řadě, jenže závěr utkání nezvládli i kvůli vyššímu trestu obránce Chrise Marteneta, který byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. Dvěma góly zařídil obrat Západočechů útočník Adrián Holešinský, ovšem králem statisik se stal obránce Petr Zámorský, jenž si připral tři body za gól a dvě asistence.

Pro Kladno je špatnou zprávou nejen jeho vlastní kolaps na ledě, ale také to, že se mu předposlední Mladá Boleslav vzdálila již na rozdíl dvanácti bodů. Od baráže ho tudíž nezachrání ani kouzla Harryho Pottera. Týmu z města automobilů dnes ke třem bodům v Českých Budějovicích stačil jediný gól, který dal ve 21. minutě v přesilovce Róbert Lantoši.

Bez gólu dnes zůstali nejen Jihočeši, ale i hokejisté Karlových Varů, kteří podlehli 0:3 královéhradeckému Mountfieldu. Olomouc sice nakonec jeden ve třetí třetině dala, ovšem i tak v prestižním duelu prohrála 1:2 s Vítkovicemi. Příští týden začne jít, co se týče základní části extraligy, opravdu do tuhého…

* * *

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 3:2, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Hrabík (Beaudin, D. Vitouch), 21. Forman (Řepík), 34. Krejčík (Mikliš, Chlapík), 35. D. Vitouch (Hrabík) – 4. Flek (Zaťovič, Ščotka), 16. Moses (Cingel, A. Zbořil), 30. Pospíšil (Cingel, Zaťovič), 39. Cingel (A. Zbořil), rozhodující sam. nájezd Flek. Rozhodčí: Úlehla, Mrkva – Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 14 674.

HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Nestrašil (M. Růžička, D. Voženílek), 26. Čacho (Hrehorčák), 36. Nestrašil (M. Růžička, J. Jeřábek), 42. Daňo (D. Voženílek, Nestrašil), 44. L. Hudáček (Kurovský) – 2. Zile (D. Kaše), 48. Zile (Havelka). Rozhodčí: Obadal, Ondráček – Lederer, Rampír. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. Diváci: 5031.

HC Energie Karlovy Vary – Mountfield Hradec Králové 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Lalancette (Pilař, Pláněk), 26. Okuliar (Jergl), 37. T. Pavelka (Okuliar, Blain). Rozhodčí: Šindel, Květoň – Šimánek, Hnát. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 2810.

Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň 3:4 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 – 0:1)

Branky a nahrávka: 39. M. Procházka, 44. Smoleňák (Hejda, Ticháček), 56. Tralmaks (Klepiš) – 19. Zámorský (Lev), 58. Rekonen (Zámorský, Lev), 59. Holešinský (Zámorský), 63. Holešinský. Rozhodčí: Hribik, Mejzlík – Frodl, Hynek. Vyloučení: 7:5, navíc Martenet (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 1637.

HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 52. Navrátil (Kusko) – 18. Rihards Bukarts (Percy, Krieger), 21. Barinka (P. Zdráhal, Fridrich). Rozhodčí: Šír, Cabák – Axman, Blažek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 5187.

HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 7:1 (4:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Vála (Říčka, A. Musil), 8. Sedlák (Hyka, Pánik), 14. Vála (Pánik, Hájek), 20. R. Kousal (Radil, Dvořák), 39. Říčka (Hyka, Dvořák), 40. Poulíček (Mandát), 45. Říčka (Radil) – 4. Hawryluk (McCoshen, Flynn). Rozhodčí: A. Jeřábek, Veselý – Bohuněk, J. Svoboda. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 10 007.

Banes Motor České Budějovice – BK Mladá Boleslav 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka a nahrávky: 21. Lantoši (Pyrochta, Järvinen). Rozhodčí: Kika, Vrba – Špůr, Zíka. Vyloučení: 2:4, navíc M. Beránek (Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 6162.

1.Pardubice4629755175:102106
2.Sparta Praha48296310157:109102