Tvrdík prý už nebude podporovat Fouska, ten považuje výroky za předvolební boj

Šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík na příští volební valné hromadě za rok už nebude podporovat současného předsedu Fotbalové asociace ČR (FAČR) Petra Fouska. Uvedl to na sociální síti X v reakci na Fouskovo vystoupení v pořadu Footcast, kde šéf FAČR hovořil mimo jiné o finále domácího poháru v Plzni či zákazu pyrotechniky na stadionech. Tvrdík označil podporu současného předsedy na valné hromadě před třemi lety za chybu. Fousek novinářům řekl, že se asociace pod jeho vedením nemusí za práci stydět. Tvrdíkova slova považuje za předvolební boj.

Fousek v podcastu zhruba hodinu hovořil o nejrůznějších tématech. Dotkl se mimo jiné finále domácího poháru mezi Plzní a Spartou z minulého týdne, po němž někteří fanoušci obou klubů vnikli na hrací plochu, došlo k násilnostem a zasahovat museli policisté. Asociace jako pořadatel utkání spustila vlastní vyšetřování incidentů. Fousek mluvil také o chystaném novém stadionu na Strahově či úplném vymýcení pyrotechniky ze stadionů.

»Poslechl jsem si celý podcast a také vystoupení předsedy FAČR na přípravě české komory na zítřejší valnou hromadu FAČR. Respektuji Vaši kritiku a s velkou částí souhlasím. Byla moje chyba podporovat Petra Fouska. Příští rok ve volbách ji určitě nebudeme opakovat. Omlouvám se,« uvedl Tvrdík v reakci na místy vulgární kritiku jednoho z fanoušků na síti X.

Fousek na setkání s novináři před čtvrteční nevolební valnou hromadou v Olomouci uvedl, že se s Tvrdíkem naposledy viděli před pár dny. »Nebudu s panem Tvrdíkem polemizovat ani o volbách v roce 2021, ani o těch nastávajících v roce 2025. Jsem tři roky předseda a myslím, že FAČR, český fotbal ani já se nemáme za co stydět. Udělali jsme kus práce. Je nepochybné, že někteří lidé už teď vedou předvolební boj směrem k valné hromadě v příštím roce,« řekl Fousek.

»Zmínil bych tři oblasti, které jsou hlavní součástí naší vize. Jednak být mezinárodně úspěšní – jsme na Euru, naše další reprezentační kategorie jsou úspěšné, klubům se dařilo v pohárech, měli jsme tady spoustu mezinárodních akcí, třeba finále Evropské konferenční ligy,« uvedl šéf FAČR.

»Co se týká tuzemské konkurenceschopnosti, což je druhý pilíř, snažíme se, abychom vystupovali aktivně k Národní sportovní agentuře, České unii sportu, olympijskému výboru, ve vyjednání o penězích, abychom navyšovali členství. Třetí oblast je obnova důvěry ve fotbale. Víme, že musíme víc bojovat v oblasti matchfixingu, ovlivňování zápasů. Samozřejmě ne vše bylo úspěšné, některé věci jsou běh na delší trať,« doplnil Fousek.

V roce 2021 byl zvolen i díky podpoře Tvrdíkovy Slavie. Na valné hromadě tehdy získal 106 hlasů, o 15 více než jeho protikandidát Karel Poborský. Čtyřletý mandát mu vyprší za rok a zatím neoznámil, zda bude usilovat o obhajobu postu předsedy. »Několikrát už jsem řekl, že se k této otázce vyjádřím po Euru,« řekl Fousek.

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy