Vindahl, který vyčaroval pro Spartu bod z derby, se jako hrdina necítí

Gólman Peter Vindahl pomohl několika famózními zákroky oslabeným fotbalistům Sparty ve 2. kole ligové nadstavby ve skupině o titul v derby se Slavií k bezbrankové remíze. Šestadvacetiletý dánský brankář ale odmítl, že by byl hrdinou.

»Necítím se jako hrdina, mám v popisu práce, abych chytal. Mé pocity po utkání jsou navíc trochu zvláštní, jelikož jsme nevyhráli, což je vždy naším cílem. Tento bod je sice důležitý, ale pořád to není vítězství. Vždy jsem každopádně rád, když můžu týmu pomoct,« uvedl na klubových stránkách Vindahl.

Nejvíce mu zatrnulo ve třetí minutě nastavení, kdy včasným vyběhnutím zastavil Tijaniho hlavičku. »Nešlo o složitý zákrok sám o sobě, ale důležité bylo se správně rozhodnout, zda vyběhnout nebo zůstat stát na místě. Jednalo se o dobrý centr, takže byla tato situace těžká na vyhodnocení,« doplnil Vindahl.

Jeho tým od 63. minuty bez vyloučeného Lukáše Haraslína, což byla pro Spartu již 10. červená karta v ligovém ročníku – druhé Pardubice jich mají na svém kontě o tři méně. »S červenými kartami máme problémy celou sezonu. Od té chvíle jsme se zaměřili především na defenzivu, ale myslím, že jsme je do mnoha šancích nepustili. Nakonec je to pro nás určitě důležitý bod,« řekl Vindahl.

Pokud Sparta v úterý ve třetím kole nadstavby porazí doma Ostravu a Slavia o den později nezvítězí v Edenu nad Plzní, bude o obhajobě titulu rozhodnuto s předstihem. »Stále si držíme čtyřbodový náskok, přičemž zbývá o jedno utkání méně. Rozhodnuto může být už po úterním zápase s Baníkem, ale víme, že ještě zbývají tři zápasy do konce. Určitě jsme v dobré situaci, ale nečeká nás nic lehkého. Musíme se soustředit a ideálně vyhrát hned následující dvě utkání, abychom to měli jisté,« dodal sparťanský gólman.

(koz)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy