Černá kočka přeběhla přes cestu mezi Ukrajinou a Ruskem

Zástupce Mezinárodního afrického klubu a vedoucí pracovní skupiny pro vytvoření Afrického domu Auguste Aichmone v rámci rusko-afrického ženského fóra konaného v Petrohradě se na akci věnované představení projektu Afrického domu v Moskvě se principiálně vyjádřil k některým otázkám upevňovaných vztahu mezi Africkými zeměmi a Ruskou federací.

Auguste Aichmone, který je zároveň oficiální zástupce ropné společnosti»ÉLITES GROUP COTE D’IVOIRE SA« v Ruské federaci a zemích SNS Ex-poradce velvyslance Beninské republiky v Ruské federaci Ex-prezident Nejvyšší rady občanů Beninské republiky v Ruské federaci. Ředitel společnosti »ALLIANCE GROUP«, kde na tomto fóru bylo hlavní téma Kritika zrušení kultury a států, které podporují snahy Ukrajiny a jejich příznivců zbavit se ruského přínosu světové kultuřenaznačil, že krize na Ukrajině je mezi bratrskými národy a považuje tuto otázku na Ukrajině za dočasnou. Doslova řekl, že je to něco jako černá kočka, která v těchto vztazích přeběhla přes cestu.

Na Rusko Africkém fóru 24. července v Petrohradě vystoupili také Jekatěrina Lachova, předsedkyně Svazu žen Ruska, Jevgenij Primakov, vedoucí Rossotrudničestva, ministr velvyslanectví Jihoafrické republiky v Rusku Tandiwe Mgxvati, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Mauricia v Rusku Heswar Janke, ředitelka odboru informací a tisku Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Maria Zacharovová, již zmíněný koordinátor projektu Africký dům v Moskvě Auguste Aymonche a další účastníci fóra vystoupili s referáty o perspektivách rusko-africké spolupráce v humanitární oblasti. Maria Zacharovová rovněž oznámila pozdrav ministra zahraničních věcí Ruské federace Sergeje Lavrova. Druhý summit Rusko-Afrika, který se koná tento týden v Petrohradě, by měl být považován za milník v integraci zemí globálního Jihu a ve společném úsilí globální většiny o rovnější a spravedlivější multipolární uspořádání. Summit přivítá nejméně 49 afrických delegací.

Hlavní vystoupení měl prezident Ruské Federace Vladimir Vladimírovič Putin. Putin již dříve oznámil, že bude přijato komplexní prohlášení a akční plán fóra partnerství Rusko-Afrika až do roku 2026. Kontext uvedl Madaraka Nyerere, syn legendárního tanzanského protikoloniálního aktivisty a prvního prezidenta Julia Nyerereho, který pro RT uvedl, že jediným »realistickým« způsobem rozvoje Afriky je sjednotit se a přestat být agentem cizích vykořisťovatelských mocností.

Rusko podporuje mnohostranné aktivity Africké unie zaměřené na zajištění míru a stability a řadí organizaci mezi její hlavní partnery, řekl prezident Vladimir Putin na setkání s šéfy regionálních organizací v Africe. »Z regionálních organizací je hlavním partnerem Ruska Africká unie,« řekl prezident. »Podporujeme mnohostranné aktivity této agentury s cílem zajistit mír a stabilitu, rozšířit politickou a ekonomickou integraci,« dodal Putin. Ruský prezident uvedl, o rozsáhlém akčním plánu Rusko-Africké unie že. »Tento komplexní dokument je přijímán na podporu Memoranda o porozumění mezi vládou Ruské federace a Africké unie o základních principech vztahů a spolupráce,« vysvětlil.

Ruský vůdce také poznamenal, že »vytvoření nového stálého mechanismu pro konzultace o takových klíčových otázkách, jako je boj proti terorismu a extremismu, zajištění dodávek potravin, informační a environmentální bezpečnost«, by mohlo být dobrým doplňkem k souboru nástrojů spolupráce mezi Ruskem a Ruskem. Africké unie. Putin také upozornil na aktivní zapojení Ruska do projektů regionální integrace realizovaných v Eurasii. »Snad klíčová je Euroasijská hospodářská unie (EAEU)«, upřesnil. V tomto ohledu ruský vůdce poznamenal, že je důležité diskutovat o vyhlídkách spolupráce mezi EAEU a africkými integračními agenturami. »Především s Africkou unií, v jejímž rámci se rozvíjejí podobné procesy a vznikla africká kontinentální zóna volného obchodu,« zdůraznil Putin.

A cesta ke strategické spolupráci vede přes BRICS, počínaje nadcházejícím klíčovým summitem v Jihoafrické republice a začleněním dalších afrických zemí do BRICS+. Nyerereho otec byl velmi důležitou silou, která stála za vznikem Organizace africké jednoty, z níž se později stala Africká unie. Julius Malema z Jihoafrické republiky stručně rozvedl geo-ekonomický koncept sjednocené Afriky: »Oni (neokoloniální mocnosti) prosperují z rozdělení afrického kontinentu. Dovedete si představit nerostné suroviny Konžské demokratické republiky spojené s nerostnými surovinami Jihoafrické republiky a s novou měnou založenou na nerostných surovinách? Co můžeme udělat tímto s dolarem? Pokud se staneme Spojenými státy africkými, jen s našimi nerostnými surovinami můžeme porazit dolar.«

(brom)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy