Alabamou se prohnalo tornádo, o život přišlo nejméně šest lidí

Nejméně šest lidí zemřelo v centrální části amerického státu Alabama, který ve čtvrtek zasáhlo tornádo. S odkazem na alabamské úřady o tom informuje agentura AP. Hlášeny byly rozsáhlé škody, včetně zničených domů, poškozených střech a popadaných stromů.

Ředitel krizových služeb v alabamském okrese Autauga Ernie Baggett AP sdělil, že šest lidí zahynulo v několika domech v lokalitě Old Kingston. Dodal, že nejméně 12 zraněných bylo převezeno do nemocnice a že nemá bližší informace o jejich zdravotním stavu. Na místě byly podle Baggetta poškozeny domy i karavany. Okres Autauga se nachází zhruba 66 kilometrů na severovýchod od města Selma.

Úřady odhadují, že bouřka v okrese Autauga, zničila nebo poškodila 40 až 50 domů. Záchranné týmy podle Baggetta nyní pracují na odstranění popadaných stromů a hledají další možné zraněné.

V Selmě živel poškodil cihlové domy a převracel auta a dopravní značky. Nad městem se mezitím vznášel černý dým z požáru. Podle AP ale zatím není jasné, zda jej způsobila bouřka. Starosta města James Perkins uvedl, že v Selmě nebyly hlášeny oběti na životech a že úřady vyhodnocují rozsah škod. Poznamenal, že řada lidí byla zraněna a že popadané stožáry elektrického vedení představují bezpečnostní riziko pro veřejnost. Ve městě bude podle starosty vyhlášen noční zákaz vycházení.

Národní meteorologická služba (NWS) podle AP ve čtvrtek informovala o 33 možných tornádech po celých USA. Výstraha před tornády stále platí v Georgii, v Jižní Karolíně a v Severní Karolíně. Zda ve všech případech skutečně šlo o tornáda podle AP potvrdí až následná analýza v příštích dnech.

(jb, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy