Americké dodávky těžkých zbraní Kyjevu ukazují, že USA jsou regulérní stranou konfliktu

Rozhodnutí Washingtonu pokračovat v dodávkách zbraní Kyjevu zpečeťuje jeho status účastníka konfliktu, uvedl dnes ruský velvyslanec ve Spojených státech Anatolij Antonov.

»Rozhodnutí administrativy pokračovat v pumpování těžkých zbraní do kyjevského režimu pouze zajišťuje Washingtonu status účastníka konfliktu,« uvedl v prohlášení. »Vnímáme to jako bezprostřední ohrožení strategických zájmů naší země,« dodal.

Podle ruského diplomata »dodávky vojenských produktů ze strany USA a jejich spojenců nejenže znamenají vleklé krveprolití a nové oběti, ale také zvyšují nebezpečí přímého vojenského střetu mezi Ruskem a západními zeměmi«. »Vyzýváme Washington, aby zastavil své provokativní akce, které by mohly vést k nejvážnějším důsledkům,« dodal.

Tisková služba Pentagonu v úterý oznámila, že Ukrajině přiděluje další balík vojenské pomoci, včetně čtyř HIMARS a munice pro ně. Kromě toho Washington poskytne Kyjevu 16 155mm houfnic a stejný počet 105mm houfnic; 75 000 155mm dělostřeleckých nábojů; 1000 155mm nábojů dálkově řízených protipancéřových minových systémů; 500 přesně naváděných 155mm dělostřeleckých nábojů; 30 000 120mm minometných nábojů; 200 vozidel MaxxPro s protiminovou ochranou; 200 000 nábojů do ručních zbraní; zařízení pro umisťování překážek a protipěchotní munici Claymore. Vybavení bude čerpáno ze zásob ministerstva obrany.

(TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Pokud se ztotožníme s idiotským názorem pana Antonova, pak svého času země Varšavské smlouvy se dodávkami zbraní zapojily do desítek konfliktů, zejména na Středním východě, Africe a Latinské Americe. Jestliže ruská armáda při své agresi na Ukrajině využívá i archaické tanky T – 55, které jsou dodnes ve výzbroji zemí třetího světa tak bývalé země VS dodnes bojují, a to “iIn memoriam”.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy