Home Zahraničí Americký velvyslanec se prý chová, jako by Maďarsko bylo 51. státem USA

Americký velvyslanec se prý chová, jako by Maďarsko bylo 51. státem USA

FOTO - wikipedia

Velvyslanec USA v Budapešti David Pressman »se chová, jako by Maďarsko bylo 51. státem Spojených států a on byl jeho guvernérem,« prohlásil státní tajemník pro dvoustranné vztahy maďarského ministerstva zahraničí Tamás Menczer.

»David Pressman se chová, jako by Maďarsko bylo 51. státem Spojených států a on byl jeho guvernérem,« cituje Menczera vládní portál About Hungary. Maďarský diplomat komentoval výroky amerického velvyslance na slavnostním zahájení 12. festivalu židovského filmu v Budapešti. Pressman tehdy kritizoval plakáty, které naznačovaly propojení Sorosovy rodiny významných amerických podnikatelů židovsko-maďarského původu s vedením Evropské komise.

»Říkáme ‚ne‘ migraci. Toto rozhodnutí maďarských voličů je třeba respektovat,« pokračoval Menczer. »Je problém, že americký velvyslanec to nedělá.« Maďarský diplomat rovněž zdůraznil, že Maďarsko je »jedním z nejlepších míst na světě« z hlediska bezpečnosti pro osoby s židovskou identitou, zatímco na druhé straně antisemitismus »nikdy nebyl v USA tak velkým problémem jako nyní«.

Jak portál vysvětluje, Židé představují pouze 2 % obyvatel USA, ale trpí přibližně 55 % případů trestných činů z nenávisti. Podle Menczera považuje antisemitismus v USA za problém plných 88 % Židů.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here