Assangeovi se krátí čas, dohoda byla podle jeho právníka jen fáma

Washingtonský právník zakladatele WikiLeaks Juliana Assange Barry Pollack zpochybnil nedávnou zprávu deníku The Wall Street Journal, že američtí prokurátoři jsou údajně připraveni nabídnout jeho klientovi dohodu o přiznání viny.

»Nedostali jsme žádné náznaky, že by ministerstvo spravedlnosti mělo v úmyslu případ vyřešit, a Spojené státy pokračují se stejným odhodláním jako dosud v úsilí o jeho vydání na základě všech 18 obvinění, což mu vystavuje 175 let vězení,« uvedl v prohlášení.

List The Wall Street Journal ve středu s odvoláním na své zdroje uvedl, že ministerstvo spravedlnosti zvažuje, že Assangeovi poskytne možnost přiznat se k nesprávnému nakládání s utajovanými informacemi v rámci mírnějšího obvinění. Deník zároveň poznamenal, že jednání byla v tuto chvíli pozastavena a mohou se zcela zastavit.

V USA je Assange obviněn z trestných činů, které souvisejí s největším případem úniku utajovaných dat v americké historii. Za všechna obvinění dohromady hrozí až 175 let odnětí svobody. V únoru se u londýnského Vrchního soudu konalo dvoudenní jednání, které přezkoumávalo Assangeovo odvolání proti vydání do USA. Toto slyšení se může stát posledním, které se pro 52letého Australana ve Spojeném království uskuteční. Očekává se, že londýnský vrchní soud oznámí svůj verdikt do konce března. Manželka Juliana Assange Stella Assangeová uvedla, že bude vyrozuměna dva dny předem před vyhlášením rozsudku.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy