BBC požaduje po Twitteru, aby tvrdil, že je nezávislá

BBC vyzvala americkou společnost Twitter, aby zrušila označení »státem sponzorované médium«, které bylo použito na jeden z účtů britské vysílací korporace v této sociální síti.

»BBC je nezávislá a vždy byla. Jsme financováni britskou veřejností prostřednictvím koncesionářských poplatků,« uvedla v prohlášení. Dále pak BBC požaduje, aby byl problém »co nejdříve vyřešen«.

Značka obsahuje malý odznak se stojánkem. Jak je vysvětleno v helpdesku Twitteru, znamená to, že účet patří provládnímu médiu. Účet má 2,2 milionu odběratelů a slouží k propagaci televizních a rozhlasových pořadů, podcastů a dalšího nezpravodajského obsahu korporace. Ostatní účty BBC, včetně sportovních a zpravodajských, nejsou označeny stejným způsobem.

Vysílací korporace vysvětlila, že zdrojem jejího financování je poplatek za využívání televizního vysílání ve Spojeném království. Poplatek za používání barevného televizního přijímače činí 159 liber ročně a 53,50 liber za černobílý. Poplatek se vztahuje na všechny domácnosti, i na ty, které nemají televizní přijímač, pokud lidé sledují živé televizní vysílání (ne nutně na kanálech BBC) na počítačích, tabletech nebo telefonech. Nevidomí musí platit také, ale s 50% slevou. Lidé starší 74 let poplatek neplatí.

Tímto způsobem získává korporace ročně přibližně 3,8 miliardy liber (4,75 miliardy dolarů), což je asi 70 % jejího rozpočtu.

(cik, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Vedoucí zbrojních inspektorů v Iráku, pan BLIX předal BBC materiály které prokazovaly, že v Iráku žádné zbraně hromadného ničení nejsou. BBc závěry zbrojních inspektorů odvysílala. Vláda Britanie požádala vedoucí BBC aby udali toho, kdo jim ty materiály dal. Teprve po HROZBĚ, že VLÁDA BRITANIE PŘESTANE FINANCOVAT BBC, BBC udala pana BLIXe. Britští feudáli předvolali pana Blixe k výslechu – za pár dnů byl p. Blix zasebevražděn.
    — Po pádu věžáků WT1 a WT2 odvysílala BBC, 20 minut PŘED začátkem pádu WT7 že do WT7 narazilo letadlo a WT7 se zřítila. V době, kdy BBC o pádu WT7 informovala, WT7 fungovala normálně, nebyl tam ani požár ani do WT 7 nenarazilo letadlo.
    Někteří členové BBC drze a sprostě LŽOU
    —Bývalá předsedkyně vlády Pákistanu, Bénazír Bhuttová,
    Bhúttová v jednom z rozhovorů s Davidem Frostem cca dva měsíce před smrtí řekla, že Usáma bin Ládin byl zavražděn a sdělila informace, které by mohly smrt Ladina potvrdit- tuto informaci BBC NEODVYSÍLALA – tím by padla deklarovaná záminka k okupaci , rzačení a vraždění Afgánců . 27. prosince 2007 byla Bhutová zavražděna.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy