Home Zahraničí Biden »hovořil« i s mrtvým kancléřem

Biden »hovořil« i s mrtvým kancléřem

FOTO - pixabay

Americký prezident Joe Biden uvedl, že v roce 2021 hovořil s německým kancléřem Helmutem Kohlem, který zemřel v roce 2017. Informoval o tom tiskový odbor Bílého domu.

»Pak se na mě podíval Helmut Kohl z Německa a řekl: ‚Co byste řekl, pane prezidente, kdybyste vzal do ruky The Times of London noviny a zjistil, že tisíc lidí vyrazilo dveře britského parlamentu a cestou zabilo několik lidí, aby zabránili premiérovi v nástupu do funkce‘,« vyprávěl americký vůdce v neděli na předvolební akci v Las Vegas v Nevadě. Jak upřesňuje tiskový odbor, řeč byla o setkání lídrů zemí skupiny sedmi v roce 2021 ve Velké Británii.

Dříve bylo oznámeno, že na stejné akci v Las Vegas Biden hovořil o setkání se zesnulým francouzským prezidentem Francoisem Mitterrandem.

Tiskový odbor rovněž informuje, že americký prezident na předvolební akci v New Yorku 7. února opět nastínil stejný příběh o svém nedávném setkání se zesnulým Kohlem.

Současný americký vůdce, který loni v listopadu oslavil 81. narozeniny, se často dostává do trapných situací a ve svých veřejných projevech se dopouští různých vybočení, kterým se v jeho vlasti žertem říká »bidenismy«. Republikáni toho využívají v stranických bojích, aby zpochybnili duševní a fyzickou schopnost hostitele Bílého domu nadále vést zemi.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here