Biden získal ve druhém čtvrtletí dary na kampaň ve výši 72 milionů dolarů

Americký prezident Joe Biden, který usiluje o znovuzvolení, získal ve druhém čtvrtletí na volební kampaň přibližně 72 milionů dolarů. Informoval o tom v sobotu list The Hill.

Podle jejích údajů se Biden stal nejúspěšnějším účastníkem volebního klání ve Spojených státech podle výše finančních prostředků nashromážděných během sledovaného období. Volební štáb demokrata má podle posledních odhadů k dispozici celkem 77 milionů dolarů.

Dosavadní lídr USA Donald Trump, který se znovu pokouší o prezidentský úřad, získal na kampaň ve druhém čtvrtletí 35 milionů dolarů a v prvním čtvrtletí asi 18 milionů dolarů. Na konci března získal republikán ve světle svého obvinění v kauze falšování finančních dokumentů Trump Organisation za zhruba 24 hodin dary ve výši 4 milionů dolarů.

Guvernér amerického státu Florida Ron Desantis, který stejně jako Trump usiluje o nominaci Republikánské strany pro prezidentské volby v USA v příštím roce, získal ve druhém čtvrtletí na darech 20 milionů dolarů.

Demokrat Robert Kennedy mladší, který vstoupil do boje na začátku kampaně, má na politický boj 6,3 milionu dolarů. Podle serveru Politico získal část prostředků od politických dárců, kteří obvykle ve volbách podporují republikánské kandidáty. Jihokarolínský senátor Tim Scott a bývalá velvyslankyně USA při OSN Nikki Haleyová, kteří jsou Trumpovými a Desantisovými soupeři v boji o republikánskou prezidentskou nominaci, získali ve sledovaném období dary ve výši 6,1 milionu dolarů, respektive 7,3 milionu dolarů.

Příští prezidentské volby v USA se budou konat v listopadu 2024. Biden 25. dubna oznámil, že bude usilovat o znovuzvolení do nejvyššího úřadu v zemi. Trump oznámil svůj vstup do boje o prezidentský úřad v listopadu 2022.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy