Policejní hlídky v Íránu budou dohlížet na dodržování norem o nošení hidžábu

Íránská policie začala organizovat automobilové a pěší hlídky, které budou dohlížet na to, aby všechny ženy striktně dodržovaly pravidla nošení hidžábu. Informovala o tom tisková agentura Tasnim s odvoláním na představitele orgánů činných v trestním řízení.

Podle něj mají tato opatření přispět k »sociální soudržnosti a bezpečnosti společnosti«. Policisté budou nyní povinni nejprve pokárat ty ženy, které odmítají dodržovat normy týkající se šátků, a doporučit jim, aby hidžáb nosily. V případě neuposlechnutí budou moci policisté proti »narušitelům« přijmout určitá právní opatření a stíhat je.

Podle íránského trestního zákoníku hrozí ženám, které nedodržují normy hidžábu, kromě pokuty také odnětí svobody na 10 dní až dva měsíce. Kromě toho jim mohou být uložena další správní opatření, jako je propuštění ze státní služby, vyhoštění, zákaz opuštění země a styku s opozičními organizacemi a zabavení majetku. Ještě závažnější trest čeká ty, kteří přesvědčují a povzbuzují ostatní, aby nenosili hidžáb: mohou být odsouzeni k odnětí svobody na dobu 1 až 10 let.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy