Bidenův program odpuštění studentských dluhů dostal od soudu stopku

Americký odvolací soud v pátek pozdě večer pozastavil program odpuštění studentských půjček, který v létě oznámil prezident Joe Biden a oficiálně se spustil v pátek večer. Bidenova administrativa má federální program pozastavit, dokud soud posuzuje stížnosti na program ze šesti států vedených republikány.

Soudní příkaz přišel jen několik dní poté, co lidé začali žádat o odpuštění půjček a podle agentury AP není jasné, jak krok soudu dopadne na ty, kteří už žádost podali. Program má umožnit prominutí miliard dolarů studentských dluhů.

Šest amerických států vedených republikány – Nebraska, Missouri, Arkansas, Iowa, Kansas a Jižní Karolína – podalo stížnost k soudu s tvrzením, že Bidenova administrativa programem překračuje své výkonné pravomoci. Biden se v pondělí hovořil optimisticky a novinářům řekl, že »soud jeho program nepoloží«.

Odpuštění dluhů »je pro rodiny, které to nejvíce potřebují – lidi z pracující a střední třídy, které obzvlášť tvrdě zasáhla pandemie (covidu-19),« uvedl v létě Biden a zavázal se, že z návrhu nebudou těžit domácnosti s vysokými příjmy.

(jb, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy