Home Zahraničí Bild: Ukrajinští vojáci si stále více stěžují na vedení armády

Bild: Ukrajinští vojáci si stále více stěžují na vedení armády

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Vojáci ukrajinské armády si stále častěji stěžují na nedostatečné zásobování, na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a na vojenské vedení. Informoval o tom list Bild, jehož korespondenti vedli rozhovory s několika vojenskými pracovníky pod podmínkou anonymity.

Podle autorů článku »mnoho věcí na frontě neprobíhá tak, jak by si ukrajinští vojáci přáli«. Konkrétně jeden z vojáků deníku Bild řekl, že »on a jeho kamarádi musí ze svých platů platit opravy techniky a pohonné hmoty«.

Další voják si stěžoval na nedostatečnou spolupráci mezi jednotlivými brigádami. On sám byl vycvičen v zemi NATO, ale vyšší důstojníci podle něj používají zastaralé metody boje.

»Vojáci uvedli, že kvůli bezpilotním letounům se pohyb na frontě provádí převážně jen večer nebo v noci,« napsali autoři článku. Podle nich ukrajinská armáda trpí na mnoha místech fronty ztrátami, protože nemá dostatek prostředků protivzdušné obrany.

»Řada vojáků je stále více naštvaná na prezidenta Zelenského a jeho vládu,« píší autoři materiálu. Jejich respondenti se podivovali nad tím, kam jdou všechny finanční prostředky, které Kyjev dostává formou podpory, a proč si musí vybavení platit sami. Někteří z nich uvedli, že se stále více cítí, jako by byli ponecháni na holičkách, uvádí se v materiálu deníku Bild.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here