Bílý dům uvedl, že USA nepovažují Rusko za hrozbu pro NATO

Spojené státy nepovažují hrozbu ruského útoku na NATO a zejména na státy jeho východního křídla v blízké budoucnosti za reálnou. Tento názor vyjádřil John Kirby, koordinátor pro strategickou komunikaci v Radě pro národní bezpečnost Bílého domu.

»V současné době nevidíme takovou blížící se hrozbu pro alianční země ze strany Ruské federace. Nevidíme bezprostřední hrozbu pro NATO, pro jeho východní křídlo, ne v tuto chvíli,« uvedl představitel americké administrativy v rozhovoru pro polský portál Interia. Nicméně zdůraznil, že USA neustále pracují na budování své vojenské přítomnosti na východních hranicích Severoatlantické aliance.

V lednu zveřejnil deník Bild článek, v němž tvrdil, že německé ministerstvo obrany považuje »hybridní ruský útok« na východní křídlo NATO za jeden z hypotetických scénářů budoucnosti. Bulvární deník se odvolává na tajný dokument označený »pouze pro úřední potřebu«. Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovoru s americkým novinářem Tuckerem Carlsonem prohlásil, že všechna prohlášení o »ruské hrozbě« jsou »strašením průměrného člověka«.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy