Brazilský prezident vyzývá G7, aby věnovala pozornost všem konfliktům, nejen Ukrajině

Konflikt na Ukrajině není jediný, který vyžaduje pozornost světového společenství, prohlásil brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva. Tento názor vyjádřil při svém vystoupení na summitu G7 v japonské Hirošimě.

»Nesmíme přehlížet, že hrozby pro mír a bezpečnost, které dnes ovlivňují svět, zdaleka přesahují Evropu. Izraelci a Palestinci, Arméni a Ázerbájdžánci, Kosované a Srbové potřebují mír. Mír si zaslouží také Jemenci, Syřané, Libyjci a Súdánci. Těmto konfliktům je třeba věnovat podobnou mezinárodní pozornost,« uvedl politik.

Brazilský prezident zopakoval potřebu dialogu pro řešení mezinárodních konfliktů a úsilí své země o vytvoření podmínek pro jednání o situaci na Ukrajině. »Téměř do omrzení opakuji, že je třeba hovořit o míru. Bez dialogu nelze dosáhnout dlouhodobého řešení,« zdůraznil.

Již dříve brazilský prezident převzal iniciativu na vytvoření nového mezinárodního formátu, který by umožnil dialog mezi Moskvou a Kyjevem, a zdůraznil, že je připraven v případě potřeby zprostředkovat přímé rozhovory mezi ruským a ukrajinským prezidentem Vladimirem Putinem a Vladimirem Zelenským.

(jb, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy