Home Zahraničí Brazilský prezident vyzývá G7, aby věnovala pozornost všem konfliktům, nejen Ukrajině

Brazilský prezident vyzývá G7, aby věnovala pozornost všem konfliktům, nejen Ukrajině

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Konflikt na Ukrajině není jediný, který vyžaduje pozornost světového společenství, prohlásil brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva. Tento názor vyjádřil při svém vystoupení na summitu G7 v japonské Hirošimě.

»Nesmíme přehlížet, že hrozby pro mír a bezpečnost, které dnes ovlivňují svět, zdaleka přesahují Evropu. Izraelci a Palestinci, Arméni a Ázerbájdžánci, Kosované a Srbové potřebují mír. Mír si zaslouží také Jemenci, Syřané, Libyjci a Súdánci. Těmto konfliktům je třeba věnovat podobnou mezinárodní pozornost,« uvedl politik.

Brazilský prezident zopakoval potřebu dialogu pro řešení mezinárodních konfliktů a úsilí své země o vytvoření podmínek pro jednání o situaci na Ukrajině. »Téměř do omrzení opakuji, že je třeba hovořit o míru. Bez dialogu nelze dosáhnout dlouhodobého řešení,« zdůraznil.

Již dříve brazilský prezident převzal iniciativu na vytvoření nového mezinárodního formátu, který by umožnil dialog mezi Moskvou a Kyjevem, a zdůraznil, že je připraven v případě potřeby zprostředkovat přímé rozhovory mezi ruským a ukrajinským prezidentem Vladimirem Putinem a Vladimirem Zelenským.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here