Čína a Francie budou spolupracovat na obnově katedrály Notre-Dame

Muzeum císaře Čchin-š’-chuanga v mauzoleu na severozápadě Číny ve středu oznámilo, že bude spolupracovat se svým francouzským protějškem na obnově katedrály Notre-Dame v Paříži a na ochraně terakotových bojovníků.

Podle muzea, které se nachází v severozápadní čínské provincii Šen-si, se společný výzkum prováděný s francouzskou Fondation des Sciences du Patrimoine zaměřuje především na ochranu dřevěných nálezů a hliněných archeologických památek.

Konkrétně bude výzkum ochrany dřevěných pozůstatků zahrnovat společné úsilí o zachování a obnovu požárem poškozeného dřeva z pařížské katedrály Notre-Dame a mauzolea císaře Čchin-š’-chuanga. Kromě toho bude vynaloženo společné úsilí na provedení studií o jejich historickém významu.

Součástí výzkumu bude také identifikace druhů dřeva, posouzení stavu zachování, degradačních mechanismů a ochranných technik a metod.

V budoucnu budou obě strany společně zkoumat materiálové vlastnosti a historickou hodnotu dřevěných pozůstatků a archeologických nalezišť v zemi obou památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO.

Zároveň se tato čínsko-francouzská spolupráce dotýká také vývoje praktických technologií a metodických systémů ochrany kulturních památek a společné výchovy mladých talentů v oblasti ochrany kulturního dědictví.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy