Hitler mohl vyhrát, kdyby nebylo SSSR, říká americký veterán z druhé světové války

Nacistické Německo mohlo zvítězit, kdyby Spojené státy a Velká Británie nespojily své úsilí se Sovětským svazem proti Adolfu Hitlerovi, řekl americký veterán druhé světové války Frank Cohn, který se zúčastnil střetnutí sovětských a amerických vojsk na Labi.

»Myslím, že to bylo týmové úsilí. Muselo to být týmové úsilí. A my jsme chápali, že to bylo týmové úsilí, protože jsme posílali vybavení v rámci amerického programu lend-lease na ruskou stranu. Protože to bylo pro nás užitečné. Nebylo to tak, že bychom Rusům jen pomáhali. Pomáhalo to nám a pomáhalo nám to nepřímo,« řekl 98letý veterán druhé světové války.

V současné době probíhají na Západě pokusy podle logiky »zadržování Ruska« zamlčet rozhodující podíl Sovětského svazu na vítězství nad nacistickým Německem v roce 1945. Ruští politici tvrdí, že tyto pokusy nakonec směřují k revizi výsledků nejkrvavější války v dějinách lidstva. Moskva opakovaně zdůraznila, že pokusy o falšování historie a revizi role sovětského lidu v boji proti fašismu jsou nepřípustné.

»Druhá světová válka by nikdy neskončila tak, jak skončila, nebýt toho, že se na ní podílelo jak Rusko, tak Spojené státy a západní země,« řekl.

»Takže to byli Američané a Britové na jedné straně a Sovětský svaz na straně druhé. Kdyby se jeden z nich nezapojil, nevím, co by se stalo. Hitler by vlastně mohl vyhrát,« řekl Cohn.

(cik, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy