Home Zahraničí Čína a Německo posilují vzájemně výhodné spojenectví v odvětví NEV

Čína a Německo posilují vzájemně výhodné spojenectví v odvětví NEV

Konstruktéři pracují na staveništi projektu Audi-FAW pro nová energetická vozidla (NEV) v Čchang-čchunu v severovýchodní čínské provincii Ťi-lin, 26. června 2023. FOTO - Xinhua

Německý oficiální představitel Stefan Schweitzer nedávno pochválil čínský automobilový průmysl a vyzdvihl zejména jeho celosvětové prvenství v integraci elektromobilů s mobilními telefony.

Schweitzer jako ředitel Sárské rady pro hospodářský rozvoj v Německu pronesl tyto poznámky během své říjnové návštěvy čínských společností vyrábějících vozidla na alternativní pohon.

S rostoucí spoluprací mezi Čínou a Německem v oblasti vozidel na nové energie (NEV) podporují obě země hlubokou interakci a využívají ekologický rozvoj k dosažení vzájemných výhod a oboustranně výhodných výsledků v tomto odvětví.

Německý výrobce luxusních automobilů Audi AG stále investuje peníze v Číně. Ve spolupráci s přední čínskou automobilkou FAW Group Co., Ltd. byl v červnu 2022 v severovýchodním čínském městě Čchang-čchun zahájen projekt Audi FAW NEV s investicí přes 30 miliard jüanů (asi 4,2 miliardy amerických dolarů).

Jedná se o první výrobní základnu společnosti Audi pro čistě elektrická vozidla v Číně, která by měla zahájit provoz na konci roku 2024 a jejíž plánovaná roční výrobní kapacita činí přibližně 150 000 vozidel.

Jako globální lídr v oblasti energetických systémů a internetu věcí (IoT) se společnost Infineon Technologies AG ve fiskálním roce 2023 podílí na celosvětových tržbách v oblasti Velké Číny 32 procenty.

»Nadcházející desetiletí představuje období rozvoje ‚dvojího hnacího motoru‘, přičemž dekarbonizace a digitalizace jsou dva rozhodující faktory,« řekl David Poon, senior viceprezident společnosti Infineon Technologies AG a prezident Infineon Technologies Greater China.

»Doufáme, že prostřednictvím našeho ‚integrovaného‘ inovačního ekosystému budeme spolupracovat s místními partnery v regionu Velké Číny, abychom společně podpořili udržitelný rozvoj celé společnosti,« uvedl Poon. Také expanze čínských podniků v Německu nabírá na obrátkách, což podporuje vzájemně prospěšný »oboustranný příliv«.

Čínská high-tech společnost SVOLT Energy Technology Co., Ltd. se sídlem ve městě Čchang-čou ve východočínské provincii Ťiang-su hodlá v německém Sársku vybudovat evropský závod na zpracování a montáž bateriových modulů, do kterého investuje přibližně dvě miliardy eur (asi 2,2 miliardy amerických dolarů). Kromě toho společnost BYD uzavřela partnerství s německou společností SIXT, která se zavázala k odběru 100 000 vozidel během příštích šesti let.

»Čína je světovým lídrem v oblasti elektromobilů a celosvětově velmi rychle roste. Rychlá adaptace na vedoucí postavení Číny a její rychlý globální růst vyžaduje pozornost všech trhů na světě,« řekl Helmut Stettner, generální ředitel společnosti Audi FAW NEV Company Ltd.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here