Home Zahraničí Čína bude pokračovat ve zlepšování podnikatelského prostředí pro zahraniční investory

Čína bude pokračovat ve zlepšování podnikatelského prostředí pro zahraniční investory

Na leteckém snímku pořízeném 6. září 2023 je vidět nákladové nádraží stanice v Horgosu v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang na severozápadě Číny. Podle statistik zveřejněných místním železničním úřadem dosáhl počet nákladních vlaků Čína-Evropa (Střední Asie) projíždějících přístavem Horgos v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang na severozápadě Číny do konce srpna letošního roku 5 156, což je o 11,6 % více než ve stejném období předchozího roku. FOTO - Xinhua/Zhao Ge

Hosté kulatého stolu o čínské ekonomice, který pořádala tisková agentura Xinhua, potvrdili, že Čína bude i nadále zlepšovat své podnikatelské prostředí, aby posílila důvěru zahraničních investorů.

Ču Ping, ředitel odboru správy zahraničních investic ministerstva obchodu, uvedl, že silnější podnikatelské prostředí zajišťuje volný přístup, pohodlí a ochranu zahraničních investorů, což je stanoveno v čínském zákoně o zahraničních investicích.

Čína zavedla tento zákon, který obsahuje komplexní a zásadní soubor právních norem pro zahraniční investory a jehož cílem je lépe chránit jejich práva a zájmy, 1. ledna 2020.

Díky jednotným ustanovením pro vstup, podporu, ochranu a řízení zahraničních investic odpovídá čínský zákon o zahraničních investicích na obavy zahraničních firem a usnadňuje investování zahraničních firem.

Čang Wej, viceprezidentka Čínské akademie pro mezinárodní obchod a hospodářskou spolupráci při ministerstvu obchodu, se domnívá, že očekávání zahraničních investic se v různých fázích otevírání Číny měnila a že země nikdy nepřestala optimalizovat řízení a podporu zahraničních investic.

Podle ní je Čína stále přitažlivá díky odpovídajícím nákladům, dobře rozvinutému podpůrnému zázemí, příznivému podnikatelskému prostředí a obrovským příležitostem.

Díky zavedení užšího negativního seznamu pro zahraniční investice, přelomovému zákonu o zahraničních investicích a zavedení první negativní listiny pro přeshraniční obchod se službami v provincii Chaj-nan Čína uvolňuje institucionální dividendy, aby rozšířila prostor pro rozvoj zahraničních podniků a rozdělila si svůj obrovský trh.

Čínský ekonomický kulatý stůl je celoplošná mediální diskusní platforma, kterou zavedla tisková agentura Xinhua, přičemž její třetí díl se zaměřil na zahraniční obchod a investice.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here